Eruygur'un son durumu

Eruygur'un son durumu.9831
  • Giriş : 30.09.2008 / 14:20:00

Halen hastanede tutulan paşanın tansiyonu düşmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KOCAELİ'deki Kandıra F Tipi Cezaevi'nde yüksek tansiyondan düşüp beyin kanaması geçiren ve boynunda kırık oluşan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, Kocaeali Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisindeki tedavisinde olumlu gelişmeler var. 17 Eylül'den beri hastanede bulunan Eruygur'un daha önce 18-19 arası değişen büyük tansiyonu ilk kez uyanık haldeyken 16.5 olarak seyretmeye başladı.

Ergenekon soruşturması kapsamında 6 Temmuz'da tutuklandıktan sonra Kocaeli'ndeki Yüksek Güvenlikli Kandıra F Tipi 2 Nolu Cezaevi'ne konulan Şener Eruygur, 17 Eylül sabahı cezaevinde düşmüştü. Aynı soruşturma kapsamında tutuklanan koğuş arkadaşı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un görevlilere haber verilmesi üzerine hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçiren Şener Eruygur'un ayrıca boyun kemiği de kırılmıştı.

Zaman zaman durumu çok kritikleşen, doktorların 24 saat gözetim altında tuttuğu Şener Eruygur'a geçen hafta ameliyatla müdahelede bulunulmuş ve kafatasında kanama meydana gelen bölgeye kan basıncını dengeleyen cihaz yerleştirilmişti. Eruygur'un tedavisi sırasında da tutukluluk kararı kaldırılmıştı.

Yine geçen hafta sonu ilk kez uyanık haldeyken eşinin elini tutan ve çevresindekileri algılayıp ağlayan, bu duygusal an nedeniyle tansiyonu yeniden tehlike sınırına ulaşan Şener Eruygur yeniden uyutulmuştu.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Nazım Mutlu bugün Şener Eruygur'un sağlık durumu ile ilgili bilgi verirken, “Genel durumu daha iyi” diyerek sevindirici gelişmeler olduğunu bildirdi. Daha önce 18-19 arasında değişen ve doktorların 'çok inatçı tansiyon' olarak nitelendirdikleri tansiyonunun ilk kez uyanıkken 16.5 seviyesine indiğini söyleyen Başhekim Nazım Mutlu, du durumun sürekli izlendiğini, bir değişiklik olmadığı takdirde de bir kaç gün sonra Eruygur'un yoğun bakımdan normal servise alınabileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*