Eryılmaz'dan itiraz ve meydan okuma

Eryılmaz'dan itiraz ve meydan okuma.15788
  • Giriş : 29.09.2008 / 17:01:00

Eryılmaz, Gökçek'e meydan okurcasına herkes mal varlığını açıklasın dedi. Eryılmaz'ın iddialarla ilgili bir de itirazı var!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ''Tüm belediye başkanları ve Ankara'da da özellikle büyükşehir belediye ve diğer belediye başkanları da dahil herkes, göreve geldiği zaman ile şimdiki mal varlıklarını bir arada açıklasın'' dedi.

Rüşvet iddialarıyla bugünlerin en çok konuşulan ismi CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ses bantındaki kişinin kendisi olduğunu ancak montanjlandığını ve anlamın çarpıtıldığını iddia etti. Yaptığı açıklamada, maddi şeylere yan gözle bakmamanın ''en büyük erdemleri' olduğunun bilinmesini istediğini belirtti.

''Montajlarla yüklü ses kasetinin ötesinde benim dile getirdiğim gerçek Türkiye'nin eli vicdanında yöneticilere sahip olmasına yöneliktir'' diyen Eryılmaz'ın açıklamalarından bazı satır başları şöyle;

Gökçek'e üstü kapalı mesaj: Buradan tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyorum; tüm belediye başkanları ve Ankara'da da özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı ile diğer belediye başkanları da dahil herkes, göreve geldiği zaman ile şimdiki mal varlıklarını bir arada açıklasın. O zaman herkes Çankaya Belediye Başkanının mal varlığında hiçbir artış olmadığını apaçık bir biçimde görecektir. Çankaya Belediye Başkanının aslında tüm Türkiye'ye örnek olması gereken büyük bir mücadele için bir adım attığını herkes bir kez daha görmeli ve düşünmelidir.

Ben rüşvetçi değil onunla mücadele edenim: Eğer benim suçum rüşvete ve hırsızlığa karşı olmaksa buradan ilan ediyorum ki bu suçu her gün işlemeye devam edeceğim. Her gün rantçılarla mücadelemi amansız bir biçimde sürdüreceğim. Burada toplum vicdanına sesleniyorum: Ben kirli işlere, rüşvet gibi son derece aşağılayıcı bir işe göz mü yummuşum yoksa karşı mı çıkmışım? Bunu herkesin özellikle bilmesini istiyorum ki ben kirli olan işlere 'dur' demek için uğraş verdim ve şimdi bu sanki bir kabahatmiş gibi önüme sürülüyor. Ben ise herkesin 'bravo' demesini beklerdim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*