Eryılmaz'ın şaşırtan kaset savunması

Eryılmaz'ın şaşırtan kaset savunması.9158
  • Giriş : 28.09.2008 / 15:37:00
  • Güncelleme : 28.09.2008 / 15:37:47

Çankaya Belediye Başkanı rüşvet itirafı yaptığı ses kaydının kendine ait olduğunu kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP'Lİ Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, kendisine ait olduğu ileri sürülen ses kaydıyla ilgili soruları yanıtladı. Eryılmaz "Evet kasetteki ses bana ait. 4 yıl önceki bir olay. İlk başkan seçildiğimde kaydedilmiş. RTÜK'e başvurduk, kaseti istedik. AKP kendisinden olmayan bütün belediye başkanlarını dinlettiği gibi beni de dinletmiş olabilir" dedi.

Montaj dedi

Kasetin "montajlı" olduğu için sözlerinin farklı algılandığını belirten Eryılmaz, "Tam bir komedi. İncelemeden montaj yapmışlar. İnceleselerdi benim Tavacı Recep'in yerini yıktırdığımı bilir, ondan rüşvet almayacağımı akıl ederlerdi" dedi. Eryılmaz, rüşvet olarak verildiği iddia ediler laptoplarla ilgili şunları söyledi:

"Belediye Satın Alma Müdürlüğü'nce 24 Ocak 2005 tarih ve 180365 sayılı kararı ile satın alınıp, demirbaş kaydı yapılan ve tek tek meclis üyelerine zimmetlenen diz üstü bilgisayarlar, akla ziyan bir biçimde 'rüşvet' diye piyasaya sürülüyor. Bunu söyleyenlerin aklına şaşarım, alnını karışlarım." Eryılmaz şöyle devam etti: "Her yeri eklemelerle dopdolu ses kaydında, Tavacı Recep Usta adlı birisinden 150 bin dolar alındığına dair gülünç ve saçma bir iddia var. Biz Tavacı Recep'i yasa dışı olarak işgal ettiği yerlerden söküp çıkardık. Rüşvet alsam lokantayı yıkmam."

Amaç CHP'yi yıpratmak

Eryılmaz, "Dün Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'nin ikinci adamı Dengir Mir Mehmet Fırat'ı tüm Türkiye'nin gözü önünde rezil etti. Bunu hazmedemediler. Şaban Dişli ve Deniz Feneri olayları ortada. AKP'nin her yerinden pislik akıyor. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Amaç gözleri AKP'nin üzerinden CHP'ye çevirmekten ibarettir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*