Erzik: “Bundan daha güzel ne olabilir?”

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Bir kez daha UEFA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen ve rekor kıran Şenes Erzik, 16. görev yılında, 21. yıla kadar vize alarak bir rekora imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzik, Ligtv.com'a yaptığı açıklamada, başta Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerinin büyük destek verdiğini ifade etti.

Özellikle bu son 2 günün çok zor geçtiğini belirten Erzik, bu 2 günün öncesinin de olduğunu, yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın söz konusu olduğunu belirterek, ''Sadece 2 ay değil, daha fazlası var. Hep dolaştılar biliyorsun Federasyon. Sağa sola her yere gittiler. Burada da çalıştılar. İyi bir çalışma yaptık. Ama tabii ki zordu çünkü gruplara bölünmeler vardı başkanlık seçimi olduğu için. Çok şükür halloldu.'' dedi.

Erzik, üyeler arasındaki 6 isimden en fazla oyu 42 oyla İspanyol Angel Maria Villar Llona'nın aldığını, ardından da 37 oyla kendisinin geldiğini belirterek, ''Arada 5 fark var. Bunu iyi bir lobi çalışması sonucu olarak ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Yalnız başına olacak bir iş değil bu. Burada Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, genel sekreter bir çok arkadaş var. Herpsi burada. Tek başına olmaz bu. Başkan Ulusoy, federasyon olarak tüm üyeliryel destek verdi.'' diye konuştu.

Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'un, ''Federasyon olarak destek verdik, ama ülke olarak Şenes beye destek vermedik" dedi. Ülke desteğinin eksikliğini hissettiniz mi? şeklindeki bir soruya ise Erzik, ''Haluk Bey'in federasyonla ilgili söyledikleri doğrudur. Ülke olarak, ülkenin hakkını yemeyelim. Ülke deyince vatandaş, sizler, medya aklıma geliyor benim önce. Bir kaç tane azınlık gelmiyor. Dolayısıyla bütün ülke bana destek verdi. Özellikle halkımız destek verdi. Sizler medya destek verdiniz. 16 yıl görev yaptım. Yeni dönemle birlikte 21 yıl olacak. Benden uzun olmayacak UEFA'da. Yani başkan da seçilemediğine göre benden uzun görev yapan kimse olmayacak, sağlıklı yaşarsak. Bu da ülkem adına çok büyük bir duygu. Bundan daha güzel ne olabilir? 16 sene çalışıyorsun, 21 seneliğine sana oy veriyorlar. Ve 37 oy alarak seçiliyorsun. Bu tabii ki, büyük rakam.'' diye cevap verdi.

Erzik, Platini'nin en güvendiği adamın da kendisi oldruğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious