Erzincan, sporda çığır açıyor

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Recep Yazıcıoğlu'nun ardından Erzincan Belediyesi, rafting, kano, yamaç paraşütü, dağcılık alanlarında kurslar açarak yeni sporcuların yetiştirilmesini sağlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karakaya beldesi yakınlarında oluşturulan eğitim merkezinde kurs veren eğitmen Osman Yavuz, kursiyerleri 200 metre yükseklikten gerekli bütün tedbirleri alarak atlatıyor. Yaz tatilini değerlendirmek isteyen öğrencilerin yoğun talep gösterdiği kursta, rüzgar, basınç gibi faktörler öğretilerek eğitimler veriliyor. Erzincan Belediyesi Kültür ve Spor etkinlikleri kapsamında yürütülen eğitim faaliyetleri, bölgenin doğa sporları merkezi olması yolunda önemli bir faaliyet olarak değerlendiriliyor.

Ellerinden gelen bütün imkanları seferber ederek eğitimli sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, "Erzincan, doğasporları açısından dünyada nadir bulunan niteliklere sahiptir. Çok dar bir alan içerisinde kayaktan kaya tırmanışına, raftingden yamaç paraşütüne kadar yedi- sekiz çeşit doğa sporunun yapılabilmesine imkan tanıyan bir şehirdir. Bu sporlar dünyada çok rağbet gören zevkli sporlardır. Ancak bir o kadar da tecrübe gerektiren, eğitim isteyen sporlardır. Bu nedenle Erzincan'ı doğa sporları merkezi haline getirmeyi hedefliyorsak, bu sporların eğitimini de vermemiz gerektiğini düşündük ve eğitim merkezini açtık." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious