Erzincan-Sivas karayolu açıldı

Erzincan-Sivas karayolu açıldı.11650
  • Giriş : 30.01.2008 / 23:07:00
  • Güncelleme : 30.01.2008 / 23:08:43

Erzincan-Sivas ve Erzincan-Erzurum karayolları akşam saatlerinde ulaşıma açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Öte yandan Erzincan-Gümüşhane Karayolu'nda yol açma çalıtmaları devam ediyor.

-İki gündür kapalı olan Erzincan-Erzurum karayolu tek şeritten araç trafiğine açıldı-

Erzincan'ı etkisi altına alan kar yağışı karayolu trafiğinde aksamalara neden oluyor. Yaklaşık 2 gündür kapalı bulunan Erzincan-Erzurum E-80 karayolunda ulaşım kontrollü olarak verilmeye başlandı.

Erzincan-Erzurum karayolu Sansa Deresi Karasu Köprüsü mevkisinde iki gün önce çığ düşmesi nedeniyle ulaşım sağlanamıyordu. Yüzlerce aracın mahsur kalmasına neden olan çığ birikintileri, Karayollarına ait ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu tek şerit üzerinden trafiğe açıldı. Trafik ekiplerinin kontrollünde ağır tonajlı araçların yola çıkmasına izin verilmezken, güzergaha zincirsiz araç bırakılmıyor.

Kar yağışı ve tipi sebebiyle trafiğe kapanan Erzincan-Sivas E-80 karayolu da karayolları ekiplerinin çalışmaları sonucu Tır'lar hariç, diğer araçların geçişine izin veriliyor.

Ayrıca, Erzincan-Gümüşhane D 100 karayolunda tipi sebebiyle yol açma çalışmaları yapılamazken, Erzincan-Tunceli karayolu da ulaşıma kapalı durumda. Ekipler her iki güzergahı araç trafiğine açmak için çalışmalarını devam ettiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious