Erzincan Valisi Güngör; 'Faillere ulaşılmaya çalışılıyor'

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Erzincan'ın Ulalar beldesinde meydana gelen bombalı saldırının ardından beldede incelemelerde bulunan Erzincan Valisi Ali Güngör, olayla ilgili olarak faillere ulaşılmaya çalışıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay yerinde yapılan inceleme ve bulunan malzemelerden patlayıcının zaman ayarlı, parça tesirli, elekronik düzenekli, muhtemelen Rus yapımı TNT kalıplarından profesyonelce hazırlandığını açıklayan Erzincan Valisi Ali Güngör, "Patlayıcının patlatılması ile meydana gelen düzenekte, 2 adet 9 volt seri numaraları silinmiş yassı pilin kullanıldığı, hazırlanan düzeneğin daha önce TKP/ML-TİKKO terör örgütü eylemlerinde kullanılan düzenekler ile aynı özellikleri taşıdığı tespit edildi. Çocuklara yönelik bu menfur terör saldırısı, teröristlerin artık çocuk-yaşlı demeden tüm vatandaşları hedef aldıklarının en önemli göstergesidir." dedi.

Ocak ayı içerisinde Ulalar beldesinde sol görüşlü bir grup tarafından basın açıklaması yapılmak istenirken, belde sakinleri tarafından basın açıklamasına izin verilmemesi ile ilgili olarak saldırının bir bağlantısının olup olmadığı yönündeki soruları cevaplayan Vali Güngör, "Olayla ilgili olarak her türlü inceleme devam ediyor. Şimdi biz ne söylersek yalan olur. Güvenlik güçlerimiz soruşturmayı derinleştirerek devam ettirmektedir. Şu ana kadar herhangi bir fail yakalanmış durumda değildir. İncelemer devam ediyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious