Erzincan'a doğalgaz müjdesi

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

AK Parti Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya, "Erzincan'ımıza doğalgaz getirmek için artık günleri sayıyoruz. Bu konuda son aşama olan doğalgaz iletim hattı ihalesi 15 Ocak 2007'de yapılacak." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğalgaz ile Erzincan'a sınıf atlatacaklarını, Erzincan'da kimsenin hayal bile etmezken doğalgaza kavuştuğunu ifade eden AK Parti Milletvekili Tevhit karakaya, "Çağımızın gerektirdiği bu konfora layık olan Erzincanımız'a gelişmişlik apoletini yakıştırıyoruz. Dünyanın en temiz, en ekonomik, en verimli yakıtıyla tanışarak, Erzincanlımız'a daha üstün bir hayat standardı sunuyoruz." açıklamasında bulundu.

15 Ocak 2007 tarihinde yapılacak ihale neticesinde, sözleşmenin yapıldığının tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacağını belirten Karakaya, "Yer tesliminden itibaren de 420 takvim günü içerisinde, yani 14 ay içerisinde iş tamamlanmış olacaktır. Böylece önümüzdeki yıl bugünlerde, Erzincan'da ilk etapta on bin aileye doğalgaz verilecektir. Erzincan, önümüzdeki yıl bugünlerde doğalgaza kavuşuyor olmanın coşkusunu yaşıyor olacak." diye konuştu.

27 Ocak 2006'da EPDK tarafından Erzincan Doğalgaz Dağıtım Lisansı ihalesi yapılmış, ihaleyi kazanan Erzincan Doğalgaz Dağıtım A.Ş. firması, altyapı yatırımı çalışmalarına başlamak için ön koşul olan Ana İletim Hattı Yapımını tamamlamıştı. İletim hattı ihalesi ile son aşamaya girilmiş oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious