Erzincan'da 160 köy yolu kapandı

Erzincan'da 160 köy yolu kapandı.7553
  • Giriş : 07.01.2009 / 00:45:00
  • Güncelleme : 07.01.2009 / 00:15:13

Kar yağışı Erzincan'da etkisini artırdı. Yağış sonrası kar kalınlığı 25 santimetreye ulaşırken 160 köy yolu ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzincan ve çevresinde 2 gündür kendini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Meteoroloji Müdürlüğü, kar kalınlığının Erzincan şehir merkezinde 25 santimetreye ulaştığını, yüksek kesimlerde ise 1 metreyi aştığını bildirdi. Şehir merkezinde belediye ekipleri ve vatandaşlar karla mücadele ederken, kardan adam yaparak eğlenmeyi de ihmal etmediler.

Kar yağışıyla birlikte Erzincan ve ilçelerinde toplam 160 köy yolu ulaşıma kapandı. Şehir merkezinde 15, Çayırlı ilçesinde 3, İliç'te 25, Kemah'ta 25, Kemaliye'de 15, Refahiye'de 75 ve Tercan ilçesinde 2 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için Erzincan İl Özel İdaresi'ne bağlı Köy Hizmetleri Birimi'nden oluşan 7 ekip çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kar yağışının etkili olduğu Erzincan-Sivas E-80 karayolu Kızıldağ mevkisinde ağır tonajlı araçların geçisine aralıklarla izin veriliyor. Kızıldağ mevkisinde özellikle TIR'ların geçişine izin verilmediğini belirten Bölge Trafik Müdürlüğü yetkilileri, parklarda bekletildiğini, Karayolları ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde aralıklarla kontrollü olarak geçişlerin yapıldığını belirtti. Sürücülerin zincirsiz ve çekme halatsız yola çıkmamaları noktasında uyarılarda bulunan yetkililer, Erzincan-Gümüşhane D-100 karayolunda ise yer yer tipi sebebiyle ulaşımda aksamalar yaşandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*