Erzincan'da akaryakıt yolsuzluğu

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Erzincan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı kurumlarda, akaryakıt alımında ihaleye fesat karıştırma iddiası üzerine Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Oraganize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre; Erzincan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve müdürlüğe bağlı kurumların akaryakıt ihalesini Tunceli'de faaliyet gösteren Halis Petrol işletmecisi A.H. aldı. Sosyal Hizmetlere bağlı kurumlara fuel-oil veren firma, 20 ton üzerinden aldığı ihalede, kurumlara 8 ton fuel-oil teslim etti. Geri kalan 12 tonluk fuel-oili satarak elde ettiği nakiti Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim etti. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ise alınan parayı kurumun başka yerlere olan borçlarını ödemek için kullandı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Ekipleri, aldığı bir ihbarı değerlendirerek dün ilgili kişileri tek tek gözaltına aldı. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Y.B, Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı V.B, 100.Yıl Atatürk Huzurevi Müdürü E.E, 75. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü A.A, Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Ş.K, ve Halis Petrol İşletmecisi A.H, sorgularının yapılması için gözaltına alındı. Gözaltında sorguları tamamlanan kurum müdürleri daha sonra Erzincan Adliyesi'ne getirilerek Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

İhaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk suçları sebebiyle yürütülen soruşturma, çok yönlü olarak devam ediyor.

o altı(ernlae1)- Erzincan Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde akaryakıt yolsuzluğu yaşandı. Sosyal Hizmetleri Müdürü başta olmak üzere 4 kurum müdürü gözaltına alındı.

foto altı(ernlae2)- Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde yaşanılan akaryakıt yolsuzluğu ile ilgili olarak 6 kişi Erzincan Adliyesine çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious