Erzincan'da bomba, çocukları vurdu

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Erzincan'a iki kilometre uzaklıkta bulunan Ulalar beldesinde bir evin araba garajında meydana gelen patlamada, 2 çocuk feci şekilde hayatını kaybederken, 2 çocuk da ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Patlamanın meydana geldiği bölgede emniyet güçleri, jandarma ekipleri patlamanın sebebini araştırırken, ilk belirlemelere göre, patlamaya tahrip gücü yüksek bir bombanın neden olduğu sanılıyor.

Alınan bilgiye göre, Ulalar Beldesi Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 146. Sokak 46 numaralı evde ikamet eden Yadigar Türkmen'e ait araba garajında saat 11.30 sıralarında bir patlama meydana geldi. Etrafı ahşapla çevrilen ve üzeri saçla örtülü derme çatma şeklindeki araba garajında meydana gelen patlamada, olay yerinde oynayan Mert Celep (6) ile Orhan Oğuz (12) hayatlarını kaybederken, Umut Türkmen (6) ve Cem Celep (11) ağır yaralandı. Yaralı çocuklar ilk önce Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesine daha sonra Erzurum Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Patlamanın meydana geldiği esnada kendisinin bakkalda bulunduğunu açıklayan araba garajının sahibi Yadigar Türkmen, aniden bir patlama duyduklarını ve koşarak bölgeye geldiklerinde çocukların yerde yattıklarını ve tanınmayacak durumda olduklarını belirtti.

Patlamadan önce bölgede yabancı plakalı araçların gezindiğine dikkat çeken Türkmen, vatandaşların bu araçların plakalarını alamadığını ifade etti. Ulalar Belediye Başkanı Ercan Koçer ise patlamadan sonra beldeye geldiğini ve patlamaya tüpün neden olmadığını, ilk belirlemelere göre bomba üzerinde durulduğunu vurguladı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğüne bağlı terörle mücadele ekipleri ve bomba uzman ekipleri ile birlikte jandarma kriminal ekipleri bölgede geniş çaplı incelemelerini sürdürüyor. Patlamanın hangi tip bomba ile gerçekleştiği ise henüz kesinleşmedi.

Kimlik tespiti sırasında çocuklar patlamanın şiddeti ile tanınmayacak durumda olması kimlik tespitini zorlaştırırken ailelerin de sinir krizi geçirmelerine sebep oldu.

Patlamanın yaşandığı garajın sahibi Yadigar Türkmen'in oğlu ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Erdal Türkmen, bir süredir terör örgütleri tarafından tehdit edildiği öğrenildi. Erdal Türkmen'in oğlu Umut Türkmen ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılanlar arasında.

Patlamadan kısa bir süre önce 55 plakalı Transit marka ve 34 plakalı Kartal marka bir aracın bölgede şüpheli tavırlarıyla dikkat çektiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious