Erzincan'da fuhuş operasyonuna 9 gözaltı

  • Giriş : 07.06.2007 / 19:41:00

Fuhuş yaptıkları belirlenen 6 yabancı uyruklu kadın ile onlara aracılık ettikleri iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerince düzenlenen operasyonda, fuhuş yaptıkları belirlenen 6 yabancı uyruklu kadın ile onlara aracılık ettikleri iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.

Aldıkları ihbar üzerine, başlattıkları araştırma sonunda harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu, 50 kişilik ekiple kent genelinde operasyon düzenledi. 4 Haziran'da gerçekleştirilen operasyonlarda, fuhuşa aracılık ettikleri ve yer temin ettikleri iddia edilen Saniye Y. (57), İbrahim A. (43), Adem Y. (33), Zafer A. (38), Rıza K. (28), Ekrem Ş. (38), Sezai K. (50), Tunzala A. (40) ve Murat K. (28) ile fuhuş yaptıkları belirlenen Gürcistan uyruklu 6 kadın gözaltına alındı. Kadınlardan 2'sinin sahte kimlikle pasaport aldığı belirlendi. Gözaltına alınan zanlılar, Erzincan Adliyesi'ne sevk edildi.

Erzincan Emniyet Müdürü Ahmet Çimen, “Toplumun bu konudaki son zamanlarda yükselen hassasiyetini de göz önünde bulundurarak olası herhangi bir toplumsal olaya meydan vermemek için ekiplerimiz yaklaşık iki aydır fuhuş olaylarına karışan çıban başlarını takibe almıştı. Düzenlenen gece yarısı operasyonu ile şahısların hepsini gözaltına aldık. Erzincan Emniyet Müdürlüğü olarak, bu konudaki çalışmalarımız aralıksız sürecek” dedi.
Yabancı uyruklu kadınların sınır dışı edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious