Erzincan'da hain mayın tuzağı!

Erzincan'da hain mayın tuzağı!.8753
  • Giriş : 30.08.2008 / 18:05:00

Teröristlerin yerleştirdiği bombalı düzenek, iş makinesi çalışırken patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ERZİNCAN'ın Refahiye İlçesi sınırlarındaki Dumanlı Dağı eteklerinde krom madeni arayan bir firmaya ait iş makiesinin çalışması sırasında patlama meydana geldi. Teröristlerin yerleştirdiği belirlenen bombalı düzenekten kaynaklandığı anlaşılan patlamada can kaybı ya da yaralanan yok.

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda, bölgede krom madeni arayan Sanko firmasına ait iş makinesi, çalışma yaparken patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda askeri birlik gönderilirdi. Patlamaya teröristlerin döşedikleri bombalı düzeneğin neden olduğu ortaya çıktı.

Terörist grubun geçen 19 Ağustos'ta Jandarma kontrol noktasına taciz ateşi yaptıklarını belirten Erzincan Valisi Ali Güngör, “Bugün özel bir firmaya ait iş makinesi çalışırken, düzeneğe takılması sonucu patlama meydana gelmiş. Patlama sonrası bazı tel uzantıları da ortaya çıktı. Konunun uzmanları olay yerinde gerekli inceleme yaptı. Basit bir düzenek. Bubi tuzağı şeklinde yapılmış. Büyük bir etkisi yok. Mayın mı yoksa başka bir patlayıcı madde mi yapılacak incelemenin ardından belli olacak. Biz taciz ateşi yapan grubun bu tuzağı kurduğunu düşünüyoru” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*