Erzincan’da korkunç kaza: 3 kişi öldü

Erzincan’da korkunç kaza: 3 kişi öldü.26645
  • Giriş : 25.09.2008 / 19:09:00
  • Güncelleme : 25.09.2008 / 18:50:14

Erzincan-Erzurum karayolunda bölünmüş yol yapım çalışması sırasında, minibüsle otomobil kafa kafaya çarpıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trafiğe kapalı alanda meydana gelen kazada otomobilde bulunan anne, baba ve bir çocukları öldü, bir yaşındaki bebekleriyle minibüsteki 2 kişi ise ağır yaralandı.

Kaza Erzincan'a 77 kilometre uzaklıktaki Altunkent Beldesi yakınlarında meydana geldi. Bartın'dan Iğdır'a giden Ali Yılmaz'ın kullandığı 74 AP 706 plakalı otomobil, Erzurum'dan Erzincan'a giden Emin Erdem yönetimindeki 24 AE 371 plakalı minibüsle çarpıştı. Tercan- Erzincan arasındaki Altunkent ile Mercan arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmasının bulunduğu yerde, iddiaya göre yeterli işaretleme yapılmadığı için trafiğe kapalı alanda meydana gelen kazada, otomobil sürücüsü Ali Yılmaz (37) ile eşi Sakine Yılmaz (36) ve kızları Deniz Yılmaz (5) öldü, bir yaşındaki çocukları Muhammet Ali Yılmaz ise yaralandı.

Minibüs sürücüsü Emin Erdem ve aynı araçta olan Mustafa Turan da ağır yaralandı. Yaralılar ambulansla Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazada hayatlarını kaybeden anyı aliden üç kişinin cenazeleri ise Tercan Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Yol yapım çalışmasında işaretleme yetersizliği bulunduğu iddiası ile Özdemir İnşaat'ın kontrolörü Z.Ş. gözaltına alındı. Yetkililer yol yapım çalışmasında yeterli işaretleme yapılmaması nedeniyle araçların trafiğe kapalı olan yola girdiğini, soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*