Erzurum dün gece Sibirya gibiydi

Erzurum dün gece Sibirya gibiydi.20957
  • Giriş : 15.12.2008 / 11:48:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 28 derece olmak üzere Erzurum'da ölçüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 28, Erzincan'da 14, Kars'ta 17, Ağrı'da 17, Iğdır'da 9 ve Ardahan'da 17 derece olarak ölçüldü.

Kent merkezlerinde yapılan son ölçümlere göre kar kalınlıkları ise Erzurum'da 12, Kars'ta 2, Ağrı'da 14, Ardahan'da 5 ve Bayburt'ta 12 santimetre olarak tespit edildi.

Bu arada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Erzurum'da sabah saatlerinde birçok sürücünün yakıtı donan araçları tüple ısıtarak çalıştırdığı görüldü.

Meteoroloji yetkilileri, yola çıkacak sürücülere yollardaki buzlanmalara karşı dikkatli olmaları uyarısını yaptı.

Öte yandan, kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum'da 8 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

İl Özel İdare Müdürlüğü yetkilileri, ulaşıma açılan bazı köy yollarının tipi nedeniyle yeniden kapandığını, bu nedenle karla mücadele çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğünü ifade etti.

Yollarda çalışmaların devam ettiğini kaydeden yetkililer, söz konusu yolların en kısa sürede ulaşıma açılacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*