Erzurum ikinci Dubai olacak

  • Giriş : 30.01.2007 / 00:00:00

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şube Başkanı Dursun Yıldız, ''2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarından sonra Erzurum ikinci bir Dubai olacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıldız, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarının Erzurum'da düzenlenecek olmasının ildeki iş adamlarını heyecanlandırdığını söyledi.

Söz konusu oyunlar için ilde çok ciddi yatırımlar yapılacağını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

''2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarının düzenleneceği Erzurum, dünyada marka olacak. Bunun için de çok önemli olanakları var. İlimiz yapılacak yatırımların ardından dünya kış turizminin de merkezi olacak.''

Erzurum'un çok önemli bir jeopolitik konuma sahip olduğunu, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile bu önemin daha da artacağını ifade eden Yıldız, şöyle devam etti:

''Erzurum, Orta Asya ve İran'dan gelen doğal gaz ve petrol boru hattının geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Ayrıca önemli bir hayvancılık merkezi konumunda. Bununla birlikte 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın Erzurum'da düzenlenecek olması ilimizin önemini daha da artıracaktır. 2011 Kış Oyunlarından sonra Erzurum ikinci bir Dubai olacak.'' Yıldız, 2011 için herkesin gönül birliği içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Bölgenin, yatırım açısından cazibesinin daha da artacak olması nedeniyle özellikle küresel sermayeye karşı çok dikkatli olunması gerektiğini dile getiren Yıldız, ''Birliktelik ve kardeşlik ruhu içinde hareket ederek 2011 Kış Oyunlarına hazırlık yapmalıyız. Bizi sıkıntıya sokacak olumsuz durumların ortaya çıkmaması için şimdiden tedbirlerimizi almalıyız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious