Erzurum Mahalli Hentbol Ligi sona erdi

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Erzurum'da düzenlenen Büyükler Bay- Bayan Mahalli Hentbol Ligi karşılaşmaları bugün oynanan maçlarla tamamlanırken, bayanlarda Rıfkı Salim Burçak, erkeklerde de Eğitim Gücü birincilik ipini göğüsleyen takımlar oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ligin ilk yarısını lider olarak tamamlayan Aziziye Koleji, B takımı ile mücadele ettiği ligin son maçında berabere kalınca erkekler liginde şampiyonluğu Eğitim Gücü'ne kaptırdı.

Son maçında Atatürk Ünivresitesi Spor Kulübü'nü 35-14 yenerek ligi şampiyon olarak tamamladı. Bayanlar ise çoğunluğunu liseli öğrencilerin oluşturduğu Rıfkı Salim Burçak Lisesi Spor Kulübü, üniversiteli öğrencilerden oluşan Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü'nü 26- 15 gibi farklı bir skorla yenerek ligi şampiyon olarak tamamladı.

Böylece iki haftalık maratonun ardından erkeklerde 1. Eğitim Gücü, 2. Aziziye Koleji, 3. Atatürk Üniversitesi, 4. ise Gençlikspor oldu. Bayanlar liginde ise; 1. Rıfkı Salim Burçak, 2. Atatürk Üniversitesi, 3. Eğitim gücü, 4. ise yine Gençlikspor oldu.

Erzurum'u Hentbol 1. Ligi'nde temsil eden Aziziye Koleji'nin mahalli lige tamamını ortaokul ve liseli öğrencilerin oluşturduğu 3. takım ile katılarak elde ettiği ikincilik ise A takımın gelecekteki altyapısının sağlam temeller üzerine oturduğunu gösterdi.

Ligi hem bayanlarda hem de erkeklerde 4. olarak tamamlayan Gençlikspor'un tek bir puan dahi anlamadan ligi bitirmesi ise dikkat çekti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious