Erzurum okçuluğu atağa kalktı

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Erzurumlu bayan okçular, ilk kez katıldıkları Türkiye Okçuluk Şampiyonası'nda takım halinde 4. olurken, erkeklerde ise 8. oldu. Aynı yerde yapılan Üniversitelerarası Türkiye Okçuluk Şampiyonası'nda ise Emre Özdemir rekor kırarak birinci oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Miniklerde ise 16 bölge arasında takım halinde 4. sırada yeraldı. Toplam 22 sporcunun katıldığı bu kategoride beklenen başarıyı aldıklarını söyleyen Okçuluk Antrenörü Hikmet Dumanoğlu, sporcuların henüz yeni olmasına rağmen takım halinde alınan dördüncülüğün fena sayılmadığını ifade etti.

Dumanoğlu, "Okçuluk Erzurum'da daha yeni yaygınlaşıyor. Önceleri şampiyonaya katılacak sporcu bulamazken, şimdi sporcular arasında seçme yapmak zorunda kalıyoruz. Bu da Erzurum okçuluğunun geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor. Bir kaç yıla kalmaz Türkiye'de söz sahibi olacağımızı umuyorum."diye konuştu.


Diğer yandan yine Antalya'da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Okçuluk Şampiyonası'nda Emre Özdemir toplam 667 puanla birinci oldu. Aynı zamanda 666 olan Türkiye rekorunu da bir puan farkla kıran Özdemir, gözünü Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'na çevirdi. Erkeklerde ferdi birincilik alan Erzurumlu okçular, takım sıralamasında ise ancak 8. olabildiler. Bayanlarda ise ilk kez katıldıkları şampiyonada takım halinde beklenenin üzerinde bir performans sergileyerek dördüncü oldular. 21 üniversiteden 163 sporcunun katıldığı şampiyonada Erzurum okçularının aldığı başarı antrenör Dumanoğlu'nu memnun etti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious