Erzurum Valiliği'nden sel uyarısı

Erzurum Valiliği'nden sel uyarısı.19292
  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Erzurum Valiliği İl Kriz Merkezi gece saatlerinde başlayan sağnak yağış nedeniyle vatandaşlara sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Kriz Merkezi, sağnak yağış ve kar erimelerinin neden olabileceği sel ve su baskını ile yıldırım çarpmalarına karşı vatandaşları uyardı. Bugün akşam saatlerine kadar sağnak yağış ve dolunun etkisini sürdüreceğine dikkat çekilen açıklamada, vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olması istendi.

Vali Yardımcısı Kasım Yekeler imzasıyla yayınlanan meteorolojik uyarıda şöyle denildi: "Bölgemizde etkili olan yağışlı sistemi bugün akşam saatlerine kadar etkisini sürdürecektir. Yağışlı havanın yer yer etkili olması beklenmektedir. Zaman zaman dolu yağışı ile birlikte olacak sağnak yağış ve kar erimeleri su baskınlarına neden olabilecektir. Yağışlı havanın bu gece saatlerinde bölgemizi tamamen terk etmesi bekleniyor. Etkili yağışlar nedeniyle meydana gelecek olumsuzluklara (yıldırım, sel, su baskını) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerekmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious