Erzurum ve Ardahan'da etkili kar yağışı

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde başlayan kar yağışı özellikle Erzurum ve Ardahan'da etkili oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava bölgede etkisini gösterirken kar kalınlıkları Erzurum'da 6, Ardahan'da 7, Kars'ta 2 santimetreyi buldu. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında 9 derece ile Ardahan'da ölçüldü.

Bölgedeki diğer illerde gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları ise yine sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 4, Erzincan'da 1, Kars'ta 7, Iğdır'da 7 derece oldu.

Bu arada, bugün en yüksek hava sıcaklıkları da Erzurum'da 2, Erzincan'da 6, Kars'ta 0, Iğdır'da eksi 1 ve Ardahan 0 derece olarak bekleniyor.

Bölge genelinde bugün de etkisini sürdürecek kar yağışının hafta sonu kuzey bölgelere kayacağı ifade edildi.
Öte yandan, İl Özel İdare Genel Sekreterliği'nden alınan bilgiye göre, il genelinde Horasan ilçesinde 4, Şenkaya ilçesinde ise 2 köy olmak üzere toplam 6 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu kaydedildi.

PALANDÖKEN'DE SUNİ KAR YAĞIŞI

Bu arada, kar yağışı yeterli olmayınca Palandöken Kayak Merkezi'ndeki pistlere gece suni kar yağdırıldığı bildirildi.
Dedeman Hotel tarafından Palandöken Göleti ve suni kar yağdırma sistemi devreye sokularak Kuzey ve Ejder pistlerinin bağlantı noktasına doğal kar yağışıyla birlikte suni kar yağdırıldı.

Otel Genel Müdürü Mehmet Varol, yaptığı açıklamada, pistleri suni karla düzenleyerek kayak sezonunu açtıklarını bildirdi.

Yaklaşan bayram ve yılbaşı tatilinde Erzurum'a gelecek konuklar için pistlerin kayak yapmaya hazır hale getirildiğini ifade eden Varol, “Şimdi konuklarımızın Palandöken'e gelmesini bekliyoruz” dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious