Erzurum yollarında canavara dikkat!

Erzurum yollarında canavara dikkat!.12313
  • Giriş : 12.12.2008 / 16:10:00

Kış mevsimi, beraberinde trafik kazalarını da getirdi. Erzurum'da sabah saatlerinde 9 trafik kazası meydana gelirken, kazalarda ölen ve yaralanan olmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzurum'da soğuk ve kar yağışı kazalara davetiye çıkarttı. Gece sıfırın altında 26 derece hava sıcaklığının yaşandığı Erzurum'da yollarda buzlanma meydana geldi. Erzurum çevre karayolunda sabah saatlerinde 3 araç sis ve buzlanmanın etkisiyle yoldan çıkarak orta refüje yuvarlandı. İl merkezinde ise yine yolların buzlu olması nedeniyle 6 ayrı noktada maddi hasarlı Trafik Kazası oldu.

Şiddetli soğuk nedeniyle çok sayıda aracın ise mazotu dondu. Araç sahipleri, araçlarının donan mazot tanklarını teneke içerisinde ateş yakarak ısıtmaya çalıştı. Bazı araç sahipleri donan akülerini marş yaptırmak suretiyle çalıştırmak istedi. Marş ettiremeyenler araçlarını ittirerek en yakın oto elektrikçinin yolunu tuttu. Şiddetli soğuk nedeniyle ağaçlarda kırağı oluşan şehir merkezinde sabah saatlerinde termometre eksi 9'u gösterdi. Öğle saatlerinde sisin etkisini yitirmesiyle sıcaklık eksi 3'e çıktı. Öte yandan Karasu Nehri'nin kısmen donduğu gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*