Erzurum zabıtasından olaylı operasyon

Erzurum zabıtasından olaylı operasyon.10192
  • Giriş : 24.06.2009 / 16:55:00

Erzurum merkez Yakutiye İlçe Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerinin polisle birlikte seyyar satıcılara yönelik düzenlediği operasyonda olay çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sattıkları meyve ve sebzeleri zabıtalara vermemekte direnen seyyar satıcılar, malları yerlere dökerek ortalığı savaş alanına çevirdi.

Zabıta, bugün öğle saatlerinde, Yakutiye'nin cadde ve sokaklarında satış yapan seyyar satıcılara yönelik bir operasyon düzenledi. Polisin de destek verdiği operasyonda, zabıta memurlarına kızan seyyar satıcılar bıçak çekti, yumruklar havada uçuştu.

Zabıta memurları, yakaladıkları seyyar satıcıların meyve, sebze yüklü tablalarına el koydu. Ancak, ekmek teknelerini teslim etmemekte direnen seyyar satıcılar, polis ve zabıtaya zor anlar yaşattı. Seyyar satıcılardan bazıları ağlayarak, bazıları bıçak çekerek, bazıları da tablasındaki ürünleri sokaklara dökerek zabıta ekiplerine tepki gösterdi. Güvenliği sağlamakla görevli polis memurları, çıkan olayları bastırarak büyümesine engel oldu.

Yaklaşık 4 saat süren operasyonda zabıta ekipleri çok sayıda seyyar satıcının arbasına sattıkları ürünlerle birlikte el koyarak, kamyonlara yükleyip götürdü.

HÜRHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*