Erzurum'a yeni alıveriş merkezi

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Başkan Küçükler: "Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden birini Erzurum'a kuracağız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İki buçuk yıllık çalışmaları sürecince şehrin çehresini değiştirdiklerini belirten Küçükler, Doğu Anadolu'ya hitap edecek alışveriş merkezi yapacaklarını ifade etti. Küçükler, "Yapacağımız alışveriş merkezi doğunun birçok iline hitap edecek. Şu anda ihalesi hazırlanan projeyi çok yakında faaliyete geçireceğiz." diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Nuri Akbulut ve Mustafa Ilıcalı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Tanfer ve Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı basın toplantısı düzenleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler, şehrin temizliğinin artık tek elden ve modern araçlarla yapılacağını ifade ederek, Erzurum'un katı atık sorununu aşan bir kent haline geldiğini belirtti. Toplam bedeli 16 milyon Euro olan Süngeriç Köyü mevkindeki katı atık tesisinin diğer kentlere de örnek teşkil edeceğini vurgulayan Başkan Küçükler, "Çok değil, bir ay içerisinde şehrin temizliği artık tek elden ve modern araçlarla yapılacak." dedi. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan 70 köyün alyapı çalışmalarına devam edildiğini kaydeden Küçükler, yolsuz ve susuz köy bırakmayacaklarını vurguladı. Şehirdeki su sorununa da değinen Küçükler, borular değiştirildiği için su kesintileri yaşandığını, Ramazan ayında hiçbir sorunun kalmayacağını ve vatandaşların rahat edeceğini dile getirdi.

Milletvekili Mustafa Nuri Akbulut ise 2 aylık meclis tatilinde yerel yönetimlerle bir araya geldiğini ve AK Parti olarak yaptıkları çalışmaları anlattıklarını söyledi. Akbulut, köy ve ilçelerde halkın sorunlarını dinleyerek vatandaşın sıkıntılarına çözüm aradıklarını dile getirdi.

Milletvekili Mustafa Ilıcalı da elbirliği ile çalışarak Erzurum'u hak ettiği yere getireceklerini vurguladı. Erzurum'un kabuğunu kıran bir şehir haline geldiğine dikkat çeken Ilıcalı, "Erzurum'u hak ettiği yere getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Çalışmalarımız sayesinde Erzurum kabuğunu kıran bir şehir haline gelmiştir." şeklinde konuştu.

Erzurum'un iki buçuk yılda gelişip büyüdüğünü ve çok önemli projelere imza attığını dile getiren Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı ise Dadaşkent ile Yıldızkent'i birleştiren yolun bitirildiğini ve kısa süre sonra yolun hizmete gireceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious