Erzurum'da 11 kişiyi kene ısırdı

Erzurum'da 11 kişiyi kene ısırdı.16717
  • Giriş : 18.05.2009 / 12:39:00

Erzurum'da keneler tarafından ısırılan 11 kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı (KKKA) tanısıyla kaldırıldığı Aziziye Araştırma Hastanesi İntaniye Servisi'nde tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'un Oltu, Şenkaya, Narman ve Olur ilçesinde yaşayan 11 kişi son 15 gün içerisinde keneler tarafından ısırıldı. Kaldırıldıkları ilçe devlet hastanelerinde vücutlarındaki kene çıkartılan 11 kişi, daha sonra ambulansla Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'ne gönderilerek intaniye servisinde tedavi altına alındı.

Bulaşıcı hastalıklardan sorumlu Erzurum İl Sağlık Müdür Yardımcısı doktor Mahmut Avcı, kene ısırması sonucu Aziziye Araştırma Hastanesi'ne 11 kişinin müracaat ettiğini söyledi. Avcı, söz konusu hastalardan 7'sinin hastanede tedavisinin yapılmasının ardından taburcu edildiğini anlattı. Hastanede yatan 4 hastanın ise sağlık durumunun iyileşme gösterdiğini, ancak bir süre daha intaniye servisinde yatarak tedavilerinin devam edeceğine vurgu yapan Avcı, şimdilik kene ısırmasına bağlı herhangi bir ölüm olayının meydana gelmemesinin sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*