Erzurum'da bir terör örgütü üyesi yakalandı

Erzurum'da bir terör örgütü üyesi yakalandı.15086
  • Giriş : 01.12.2007 / 16:57:00

Erzurum'da güvenlik güçlerince 1 teröristin yakalandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Erzurum'un Horasan ilçesinde dün güvenlik güçlerince yapılan yol kontrolünde saat 16.00 sıralarında terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı. Terör örgütü mensubu çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık arazi kesiminde dün icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında da saat 15.30 sıralarında güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında temas sağlandı. Kısa süreli çatışmanın ardından teröristler arazi şartlarından faydalanarak kaçarken, bölgedeki operasyona devam edildiği belirtildi.

Bingöl'ün dağlık arazi kesiminde icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında ise terör örgütü mensupları tarafından araziye yerleştirilmiş bir adet patlayıcı madde düzeneği ile 150 kilogram muhtelif gıda maddesi ele geçirildi. Bingöl'ün Yayladere ilçesi dağlık kesiminde de 1 adet jeneratör, 1 adet dürbün, 24 adet av fişeği, 2 adet çadır, 4 adet uyku tulumu ile çeşitli gıda maddeleri ve yaşam malzemeleri bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı, Van'ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından İran'a kaçırılan ve dün yurda giriş yapan 2'si geçici köy korucusu 7 kişinin, teröristlerce alıkonuldukları yerden kaçarak geri döndüklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious