Erzurum'da DTP mitingi gerginliği

Erzurum'da DTP mitingi gerginliği.10805
  • Giriş : 28.11.2008 / 23:31:00
  • Güncelleme : 28.11.2008 / 23:35:21

Erzurum'da DTP tarafından düzenlenecek mitingler öncesinden gerginlik çıktı... Hangi söz fitili ateşledi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erzurum'da Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından düzenlenecek mitinglere tepki gösteren bir grup ile DTP'liler arasında çıkan gerginlik, polis ekipleri tarafından büyümeden engelledi.

Erzurum'un bazı ilçelerinde yarın DTP tarafından düzenlenecek mitinglere tepki gösteren bir grup, DTP İl Başkanlığı bina önünde toplandı. ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' sloganları atan grup ile DTP'liler arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik, polis ekiplerince büyümeden önlendi. Bu arada, tartışma sırasında DTP İl Başkanlığı binası çevresindeki kahvehanelerde oturanlar ellerinde sopalarla dışarı çıktı. İl binası önüne gelen DTP İl Başkanı Osman Özbey'in, "Azdan az gider, çoktan çok gider" sözleri ise tepki topladı.

DTP İl Başkanlığı binası çevresindeki yollar polis ekiplerince kapatılırken, şehrin giriş ve çıkışları ile ana caddelerde güvenlik noktaları oluşturuldu. Olay sonrası Cumhuriyet Caddesi'ne araçlarıyla akın eden vatandaşlar klakson çalarak ve Türk bayrağı açarak DTP'lilere tepkilerini sürdürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*