Erzurum'da hortum dehşeti

Erzurum'da hortum dehşeti.6516
  • Giriş : 19.03.2009 / 21:50:00

Erzurum'da gece saatlerinde oluşan hortum, çatıların uçmasına, bazı evlerin duvarlarının çökmesine ve elektrik tellerinin kopmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazım Yurdalan Mahallesi'nde gece saatlerinde aniden ortaya çıkan hortum, gecekondu evlerinin üzerinden geçti. Hortumun şiddetiyle evlerin çatıları uçarken, duvarlar çöktü, elektrik telleri koptu.

Bu sırada deprem olduğunu zannederek paniğe kapılan mahalle sakinleri, kendilerini dışarı attı. Daha sonra hortumu fark eden vatandaşlar, uçan çatılardan korunmak için güvenli yerlere sığındılar. Hortumun ardından gecekondu evleri oturulmaz hale gelirken, vatandaşlar durum karşısında şok yaşadılar.

Olay sonrası mahalleye gelen TEDAŞ ekipleri, kopan elektrik tellerinin olumsuz bir duruma yol açmaması için hemen müdahalede bulundu.

Duvarları çöken evlerine korkudan giremediklerini ifade eden mahalle sakinleri, "Geceyi bu soğukta nasıl dışarıda geçireceğiz. Çocuklar çok korktu. Dehşet bir hortumdu. Bütün çatılar uçtu, camlar kırıldı, duvarlar çöktü. Halimiz perişan oldu" diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*