Erzurum'da itfaiye iş başında

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Erzurum'da çatılardan düşen buzlar nedeniyle yaralanan ve zarar gören arac sayısı artınca Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri buz sarkıtlarını kırma çalışması başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğuyu etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava ilçelerde ve köylerde ulaşımı zorlaştırırken, rakımı yüsek olan şehir merkezlerinde ise çatılarda boyları 2 metreyi aşan buz sarkıtlarının oluşmasına neden oluyor. Erzurum'da, çatılardan düşen buzlar nedeniyle aracı zarar gören vatandaşlar, kaportacıların ve aksesuarcıların yolunu tutuyor. Sarkıtların düşmesi sonucu zarar gören araç sayısında artış olduğunu belirten kaporta ustaları, araçların çoğunun tavanının çökmüş olarak geldiğini belirtiyor. Birçok kişinin yaralanmasına da neden olan sarkıtlar nedeniyle vatandaşlar kaldırımı kullanmıyor. Yollardan yürümek zorunda kalan vatandaşlar, sürekli çatılara bakarak yürüdüklerini belirtiyor.

Kazım Karabekir caddesinde bir binanın çatısındaki buzların boylarının uzaması nedeniyle itfaiye ekipleri buz sarkıtlarına müdahale etti. Vatandaşlar ise buzların kırılmasından memnun olduğunu dile getirirken, itfayenin bu konuda daha sık çalışma yapmasını istediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious