Erzurum'da 'judo ordusu' kuruldu

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce eski milli judoculardan Melek Okuyucu ve Yaşar Elen ikilisinin sorumluluğunda okullardan ve çeşitli mahallelerden toplam 250 minik sporcu haftada 3 gün idman yapmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıllarca Erzurum'u ve Türkiye'yi Milli Takım forması altında yurt dışında temsil eden eski milli sporculardan Yaşar Elen ile Melek Okuyucu'nun gözetiminde yaklaşık 250 minik sporcu çalışmalara katılıyor. Antrenörler, ilk etapta sporcuların eşofmanlarıyla çalıştığını belirterek, kısa süre sonra teknik-taktik antrenmanına geçileceğinden judo elbisesi sorunu yaşayacaklarını söyledi. Antrenman yer ve saatlerinde büyük problem yaşadıklarını ve çok yetersiz olduğunu acilen yeni kulüplerin açılması gerektiğini belirten Melek Okuyucu, "Sporcu sayısı giderek arttığı için yetkililerden maddi ve manevi destek bekliyoruz. Şimdi 100 bayan, 150 erkek olmak üzere toplam 250 minik sporcu ile idmanlarımızı sürdürüyoruz. Bizim amacımız bu çocukları topluma birer faydalı insan, dünya çapında ülkemiz adına büyük başarılar getirecek kabiliyetler olarak yetiştirmek. Çok sağlam bir alt yapımız var. Bu sayının giderek günden güne attığını görüyoruz. Ama imkansızlıklar da büyüyor." dedi.

En büyük sıkıntılarının spor salonlarının yetersiz olmasını gösteren Okuyucu, "Erzurum'da judoya görülmemiş bir ilgilinin ve hepsinden önemlisi aile desteğinin eskilere nazaran çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu konuda bizim tek destekçimizin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olduğunu biz diğer yetkililerden de destekler bekliyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer alt belediye başkanlarımızın da judoya önem vermelerini istiyoruz. Bugün hemen hemen bütün belediyelerimizin spor kulüpleri var, ama bunların içerisinde judo branşı yok, biz kendilerinden judo branşına da eğilmelerini arzu ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious