Erzurum'da kenenin ısırdığı 10 kişide KKKA tespit edildi

  • Giriş : 11.06.2007 / 15:44:00

Erzurum’da kenenin ısırdığı 10 kişi, Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aziziye Araştırma Hastanesi Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülal Çınar Özkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tedavi altına alınan 10 kişide Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının tespit edildiğini belirtti.
Dr. Özkurt, Malazgirt, Ağrı ile Erzurum’un Narman, Oltu, İspir, Olur ve Şenkaya ilçelerinden gelen toplam 10 hastanın sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.
KKKA hastalığı teşhisiyle tedavi altına alınan hastaların Arslan Naz, Fatma Yıldırım, Talat Suna, Hacer Gökçe, Harbiye Barışan, Esma Balay, Şükran Altınbaş, Nardane Demir, Cafer Özdemir ve Meryem Yaşar olduğu bildirildi.

TOPLAM 23 HASTA
KKKA şüphesiyle gelen hastaların ayrı bir servise yatırıldığını ifade eden Özkurt, "Mayıs ayının başından itibaren toplam 23 kişi KKKA hastalığı teşhisi ile tedavi altına alındı" diye konuştu.
Gelen hastaların tamamının sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Özkurt, şunları söyledi:
"İnsanlar söz konusu hastalık konusunda bilgi sahibi oldukça hastaneye daha fazla müracaat ediyorlar. Daha önce önemsemedikleri kene ısırması karşısında şimdi hastaneye gelip tedavi oluyorlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious