Erzurum'da sahte hoca 10 YTL'ye şifa duası ediyor

Erzurum'da sahte hoca 10 YTL'ye şifa duası ediyor.17113
  • Giriş : 01.07.2008 / 01:05:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 00:00:58

Kocaeli'deki yerel Gonca FM'in ''hoca' lakaplı sahibi Tuncer Çiftçi, 10 YTL karşılığında Erzurumlulara 'dua' etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Kanseri dua ile tedavi ediyorum" diyerek tartışma yaratan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen yüzlerce vatandaş, Halk Eğitim Merkezi'nde izdihama neden oldu. Salonu tıka basa dolduran vatandaşları "Elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" diyerek yönlendiren Tuncer Çiftçi, herkese dua etti. Türkiye'de önemli isimlerin dua etmesi için kendisine ulaşmaya çalıştığını ileri süren Tuncer Çiftçi, "İsim veremem ama şaşıracağınız isimler benden dua etmemi istiyorlar. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi. İlkokul mezunu olduğunu ve Allah rızası için bu işi yaptığını anlatan Çiftçi, "Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz de okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil" diye konuştu.Erzurum'da yerel yayın yapan Yıldız FM'in davetlisi olarak kente gelen 'hoca' lakaplı Tuncer Çiftçi, Halk Eğitim Merkezi salonunda vatandaşlarla buluştu. Kanser başta olmak üzere tedavisi olmayan bazı hastalıkları dua ile tedavi ettiğini iddia ederek kamuoyunda tartışmalara neden olan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen vatandaşlar bunun için giriş kapısında 10 YTL ödeyerek bilet aldılar. 500 kişilik salona yaklaşık bin kişi girmek isteyince izdiham meydana gelirken, bedensel engelli çocuklarıyla dua almaya gelen aileler zor anlar yaşadılar. İlahi konserinin ardından alkışlar arasında sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, "Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" dedi. Salondaki herkesin içinden 'estağfurullah' demesini isteyen Çiftçi, daha sonra iki dakika süren bir dua etti. Çocuklarıyla gelen çoğunluğu kadın yüzlerce vatandaş gözyaşları arasında duaya katıldı. Salondaki havasızlık nedeniyle bedensel ve zihinsel engelli çocuklar zor anlar yaşadı. Öte yandan vatandaşlar, sorunlarını yazdıkları küçük not kağıtlarını Tuncer Çiftçi'ye ulaştırmaya çalıştı. Görevliler konuşma kürsüsüne sığmayan yüzlece not kağıdını bir poşete bırakıp, Çiftçi'ye ulaştırdılar.

"BİLETİNİZİ ALIN SALONA GİRİN"

Duadan sonra salon dışına çıkan Tuncer Çiftçi, içeri giremeyen vatandaşlara, "Ben daha buradayım. Salondakiler birazdan çıkacak, sizlerde biletinizi alın salona girin. Bakın arabayla geldik, bu salonu tuttuk, iki gündür otelde kalıyorum. Güvenlik görevlileri, ses cihazlarına para ödüyorum. Ben bir daha geldiğimde bu parayı nereden bulacağım? Haydi kardeşlerim güzel bir şekilde biletlerinizi alın, beni anlayın. Söz veriyorum, her ay geleceğim bundan sonra" dedi.

Çiftçi'nin bu konuşması üzerine vatandaşlar, bilet alarak salona girdi.

"ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUM"

Türkiye'nin dört bir yanından telefon aldığını belirten Tuncer Çiftçi, herkesin dua isteğidini dile getirdi. Önemli isimlerin de kendisini aradığını öne süren Çiftçi, "Şaşıracağınız birçok isim bana ulaşıp, dua etmemi istiyor. Ben de herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Bakın bu işin sırrı, peygamber efendimizde. Allah, "O, olmasaydı alemleri yaratmazdım" diyor. Biz de elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar insanlara dua ediyoruz. Kocaeli'de 4 tane telefon servisi açtık. 6 ay boyunca çağrılara cevap verdik ve 48 bin telefon aldık. 21 bini 'namaza başladım' dedi, 27 bin tanesi de 'hastalıklarıma şifa buldum' dedi.

DOKTORLAR BİLE ŞAŞIRIYOR

Raporlu birçok hasta derdine şifa bulduğunu söylüyor. Yine de bizim bir iddiamız yok, biz sadece dua ediyoruz. 'Dini alet ediyor', insanları sömürüyor' diyenler var. Ama insanların hepsini memnun etmek mümkün değil. Seven de var, sevmeyen de bu çok önemli değil. 50 yıldır bu işlerin başını tutan onlarca insan var onlar rahatsız oldular. Bizim bir korkumuz yok, ulusal kanalların hepsinden çağırdılar, tüm samimiyetimizle gittik, anlattık. Biz faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Günlerdir yollardayım, dört çocuğum var yüzlerini görmüyorum. Ben kapasiteli bir insanım, Acar kentte iç dekorasyonlarda 1-2 milyon dolarlık işler yapıyordum. Parayla içiçeydim. Tuncer Çiftçi kim ki, bir insanın hidayetine vesile olsun. Allah rızası için bu işi yapıyorum. Benim de namaz kılamadığım dönemler oldu, kılmadığım namazlarımı kaza yaptım. Şimdi de abdestsiz yere basmıyorum. Bundan sonra da Allah rızası için çalışacağım. Araştırın, ne yaptığım ortada." diye konuştu.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ DE OKUMA YAZMA BİLMİYORDU"

İlkokulu bitirdikten sonra okumadığını ve iş hayatına atıldığını söyleyen Tuncer Çiftçi, kendisine 'hoca' denildiğini ancak hocalığının olmadığını belirtti. TV'lerin canlı yayınlarında tartıştığı profesörlerin 'Sen İlahiyat mı okudun, nereden biliyorsun bunları' dediğini anlatan Çiftçi, "Bunlar çok komik şeyler, Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil. Kainatın sultanı bazı şeyleri bilmediği halde neler yapmış, biz onun izine basarak gidiyoruz. Efendimizin ümmeti yanmasın, cehenneme gitmesin. Biz kardeşlerimize birşeyler anlatıyor, dua ediyoruz. Herkeste fayda bulduğunu söylüyor" dedi.

GAZETEPORT

Parayla edilen şifa duasına inceleme

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious