Erzurum'da sigortalı sayısında yüzde 50 artış oldu

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Akdağ, son 3 yılda Erzurum'daki sigortalı sayısında yüzde 50 artış olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel İdare Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ülke ekonomisinin 3 yılda büyüdüğüne dikkat çekerek, "3 yılda ülkemiz ekonomisinde çok şey değişti" dedi.
Palandöken Dağı'nda bir otelde konuşan Sağlık Bakanı Akdağ, bazı kesimlerin ekonomi üzerine felaket tellallığı yaptığını ileri sürdü. Bütün spekülasyonlara rağmen ekonominin büyüme gösterdiğini ve istikrarın devamlılık kazandığını anlatan Sağlık Bakanı Akdağ, "İnsan hafızası nisyan ile malul. Bazı kesimler 3 yıl öncesini hatırlamıyor ya da hatırlamak istemiyor. 3 yıl önce ekonomide yaşanan felaketi kimse hatırlamıyor. Bugün ise felaket tellallığı yapılmakta" diye konuştu

Ekonomideki iyileşmenin Erzurum'da da en iyi şekilde kendisini hisssettirdiğine dikkat çeken Bakan Akdağ, ilde sigortalı çalışan sayısında yüzde 50 artışın yaşandığına vurgu yaparak, "Erzurum'da 3 yılda 27 bin kişi sigortalı oldu. Bu rakam önümüzdeki 3 yılda 50 bine ulaşacaktır." dedi.

Hükümet olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki gelişmelerin istedikleri sevide olmadığına da işaret eden Bakan Akdağ, "İcraatlarımızda bir hareketlilik var. Acaba mesafe almış mıyız buna bakmak lazım. Doğu ve Güneydoğu'da icraatlarımızı istediğimiz seviyede tutturamadık ama yine de büyük işler başardık" diye konuştu.


Ülkede çok güçlü bir iktidarın bulunduğuna da değinen Sağlık Bakanı Akdağ, "Türkiye'de ekonomi üzerinde bazı dalgalanmalar oldu. Güçlü bir hükümet iktidarda olmasaydı 3 yıl önceki ekonomik krizi yeniden yaşayabilirdik." dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolat da hükümetin sağlık alanında yaptığı başarılı icraatları taktirle karşıladıklarını anlattı. Sağlıkta yaşanan gelişmeleri memnuniyetle takip ettiklerine vurgu yapan Bolat, "Hükümetin en başarılı olduğu alanlardan birisi de sağlık. Bu başarıyı taktirle izliyoruz" dedi.

Daha sonra 27 şube başkanı illerinin sağlık sorunlarını içeren bir dosyayı Sağlık Bakanı Akdağ'a sundu. MÜSİAD Başkanı Bolat, program sonunda Bakan Akdağ'a plaket ve Oltutaşı tesbih armağan etti. Bakan Akdağ daha sonra karayoluyla Trabzon'a geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious