Erzurum'daki suç örgütü davası başladı

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Trabzon otogarında organize suç örgütü kurarak, tekel oluşturmaya çalıştıkları iddia edilen 10 tutuklu sanığın yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanıklar Nusret Kahraman, Şenol Akbulut, Fatih Akbulut, Kadir Akbulut, Engin Kahraman, Kani Kaymak, Özdemir Cici, İsmail Kazan, Soner Köse ve Ali Kahraman ile avukat Turan Çelik katıldı.

Mahkeme heyetine yazılı olarak ifade veren Trabzon otogarındaki bazı otobüs firma temsilcileri, söz konusu sanıkların tehdit ve baskıyla haksız kazanç elde ederek tekel oluşturmaya çalıştıklarını iddia etti.

Sanıklar ise üzerlerine atılı suçları kabul etmeyerek, tahliye talebinde bulundular.

Avukat Turan Çelik de Trabzon otogarında iddia edildiği gibi suç örgütü oluşturmaya yönelik herhangi bir eylem gerçekleşmediğini iddia etti.

Baskı yaparak haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen müvekkillerinin hiçbirinin, şimdiye kadar organize halinde yaşanan suça karışmadığını iddia eden Çelik, müvekkillerinin tutukluluk sürelerinin göz önüne alınarak tahliye edilmesi talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklardan organize suç örgütü üyesi olma iddiasıyla yargılanan ve 7 aydır tutuklu bulunan Soner Köse ile İsmail Kazan'ın tahliyesine, diğer sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Duruşmada kararın açıklanmasının ardından gözyaşlarına hakim olamayan bazı sanık yakınları, baygınlık geçirdi.

Duruşma, eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious