Erzurumspor kayyuma bırakıldı

Erzurumspor kayyuma bırakıldı.11505
  • Giriş : 05.07.2008 / 23:24:00

1 milyonluk şehirden bir kişi bi eErzurumspor Yönetimine talip olmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir dönem Süper Lig'de mücadele veren, TFF. 2. Lig takımlarından Erzurumspor'un son kongresi'nde de yönetime talip çıkmadı, kulüp kayyuma bırakıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda, divan kurulu başkanı Orhan Gözgeç başkanlında yapılan Erzurumspor Kulübü Olağan Kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kongrenin temenni bölümünde, kongreye katılan kimi delegeler söz aldı.

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Erzurum İl Başkanı Hüseyin Tanfer, Erzurumspor'u, mevcut borçlarından dolayı ''batık bir müessese'' olarak nitelendirdi.

Kulübün borcunun 8 milyon YTL olduğunun belirtildiğini ifade eden Tanfer, şunları kaydetti:

''Kulüp yönetmek basit bir iş değildir. 1 milyon nüfusa sahip şehirden kulübe yönetici çıkmıyor. Herkesin, elini taşın altına koyması gerekir. Bu borçlarla kimse Erzurumspor'a yönetici olmaz. Bu borç verenlerin borçlarından feragat etmesi gerekiyor. Bir heyet kurularak, şehir dışındaki alacaklılarla görüşülür ve borçları silinebilir. Bu borçların altında kalkılacak gibi değil. Toplam borcun 8 milyon YTL olduğu bildiriliyor. Bu borcun altına kimse girmez.''

Erzurumspor'un eski Başkanı Bekir Ilıcalı ise kulüpten olan alacağının 300 bin YTL'sini bağışladığını söyledi. Divan kurulu başkanı Gözgeç, 300 bin YTL'nin az olduğunu belirterek, Ilıcalı'dan, söz konusu rakamı artırmasını istedi. Tanfer'in Ilıcalı ile görüşmesinin ardından Ilıcalı'nın, alacağının 800 bin YTL'lik bölümünden vazgeçtiği açıklandı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise yaşanan tablonun kendisini üzdüğünü bildirdi. Erzurumspor'un hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağını dile getiren Küçükler, ''Eğer her gelen yöneticiye yanlış gözle bakarsak, sadece eleştirirsek Erzurumspor'a yönetici bulunmaz'' dedi.

Daha sonra yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Yönetime talip olmak için kimsenin liste sunup resmi başvuruda bulunmaması nedeniyle divan kurulu, kulübün kayyuma bırakıldığını kaydetti.

Söz konusu kararın ardından salonda kimi delegeler arasında kısa süreli sözlü tartışma çıktı.

Toplantının ardından divan kurulu başkanı Gözgeç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayyuma kalındığını, mahkemeye gidileceğini ve kayyum yönetiminin atanmasının isteneceğini ifade ederek, ''Gelinen nokta konusunda üzüntülüyüm'' dedi.

Öte yandan, toplantı sırasında Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın vefat ettiği haberi salona duyuruldu. Bunun üzerine salondaki kimi kişilerin Doğan için dua ettiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious