Erzurumspor üç gönderdi, beş aldı

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Erzurumspor sezon başında büyük umutlarla renklerine kattığı ancak bekleneni veremeyen Cengiz, Salih ve Hakan'a ligin ikinci haftasında yol verilirken, 5 yeni ismi de renklerine bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbolculardan sezon başında aldıkları 10'ar bin YTL'yi getirmeleri halinde istedikleri kulübe gitmeleri istendi.

Diğer yandan, Samsunspor'dan geri dönen eski kaptan Serkan ile geçen sezon Akcaabat Sebatspor'da forma giyen Mavi-Beyazlılar'ın eski futbolcusu Şahin Yakışan'ın, Malatyaspor'dan santrafor Ergün, Gençlerbirliği Asaşspor'dan santrafor Zafer ve İzmirspor'dan stoper Ufuk ile anlaşma sağladığını açıkladı. Prensip anlaşmasına varılan bu futbolcularla önümüzdeki günlerde resmi mukavele imzanlanması bekleniyor. Erzurumpor'un ligde oynadığı iki maçtada gol atamaması teknik heyeti olduğu kadar yönetimi kara kara düşündürüyor. Bu nedenle kolları sıvayarak santrafor transferi için harekete geçen Mavi-Beyazlı yönetim, Malatyaspor'dan bir yıllığına kiralık olarak anlaştığı Erzurumlu santrafor Ergün ile G.Asaşspor'un santraforu Zafer'le bu sorunu halletmeyi planlıyor.

Mavi-Beyazlılar'ın Futbol Şubesi Sorumlusu Netaci Yankılar, "Malatya Spor'dan kendisi Erzurumlu olan 19 yaşındaki santrafor Ergun Cengiz 1 yıllığına kiralanmış, akabinde İzmirspor'da oynayan stoper Ufuk Erzurum'a davet edilerek kendisi ile iki yıllık anlaşma sağlanmıştır. Bunlarla da yetinmeyip Erzurumspor'un alt yapısında yetişmiş, daha sonra Samsunspor'la anlaşmasına rağmen küçük bir kriz neticesinde son dakikada kararından vazgeçen eski futbolcumuz Serkan ile anlaştık. Yine Erzurumspor alt yapısında yetiştikten sonra bir sezon Karsspor'da, ertesi sezon da Akçaabat Sebatspor'da oynayan Şahin ile anlaştık. Ayrıca şu an Gençlerbirliği Asaş takımının santrforu Zafer beklenmektedir. Futbolcunun kendisi ile her konuda anlaşılmış, sadece başkanları İlhan Cavcav'ın Ankara dışında olduğu için onun vizesi alınamadığından iş beklenmeye alınmıştır. Bir iki gün içinde bu futbolcunun da işini hallettik mi artık önemli bir eksiğimiz kalmayacak. İnşallah taraftarın rahatlıkla izleyeceği Erzurumspor'u oluşturacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious