Erzurumspor'a şok ceza

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Mavi-Beyazlılar'ın tarihinin en ağır para cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bugün toplanan PFDK, başta Beşiktaş ve Galatasyar gibi kulüpler olmak üzere bu hafta kulüplere tarihinin en ağır cezasını verdi. Beşiktaş ile Galatasaray'a 250'şer bin YTL'lik para cezası veren PFDK, Erzurumspor'a da tarihinin en ağır cezasını kesti.

Mavi-Beyazlı kulübün perşembe günü kendi sahasında oynadığı Tokatspor karşılaşmasında tribünlerdeki bazı taraftarların hakem aleyhine tezahürat yapması ve sahaya konfeti atması nedeniyle 22 bin 500 YTL cezaya çarptırıldı. Cezayı duyan yönetim ise adeta şoka uğradı.

PFDK'nin verdiği 22 bin 500 YTL'lik cezayı ilk olarak Cihan muhabirinden öğrenen Erzurumspor Kulüp Müdürü Haluk Tufançlı, " Yok ya şaka yapıyorsun, öyle şey mi olur" şeklinde tepki gösterdi. Futbol Şubesi Sorumlusu Necati yankılar ise "Ya biz ne yaptık kardeşim" ifadelerini kullandı.

PFDK'nın kararına itiraz edeceklerini belirten Yankılar, konuyu milletvekillerine de ileteceklerini, gerekirse seyircinin yaptığı bir kabahattan dolayı kulüplere böyle ağır para cezalarının verilmesininin kaldırılmasını talep edeceklerini söyledi. Yankılar, "Tribünde kimin ağzını tutacaksın. Binlerce insan var, hangisini susturacağız. Zaten maçta 7 bin YTL'lik bilet tahsilatı oldu, bunun 2 bin YTL'si masrafa gitti. İlk kez 5 bin YTL'lik tahsilatı kasaya koyduk, ama 22 bin 500 YTL'lik para cezası geldi. Böyle şey mi olur. Federasyonun ki resmen kulüplere zulüm etmek. Yani tribünde kimi susturacaksın. Seyircisiz oynasak daha iyi. Bu parayı nasıl ödeyeceğiz. Milletvekilleri ile görüşeceğiz, onlara da diyeceğiz federasyonla görüşsünler. Böyle ağır cezalar kaldırılsın. Yoksa kulüpler altından kalkamaz. Yazık değil mi, Y. Nazilli'ye bile 52 bin YTL'lik ceza vermişler. Galatasaray'a, Beşiktaş'a 250'şer bin YTL ceza. Bu cezalar kulüpleri, yöneticileri zor durumda bırakıyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious