Erzurumspor'a Yazıcıoğlu kefil oldu

Erzurumspor'a Yazıcıoğlu kefil oldu.7239
  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Erzurumspor'un Futbol Federasyonu'na olan 150 bin YTL'lik borcuna, Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kefil olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Emrullah Önalan, siyasi parti olarak zor günler geçiren Erzurumspor'a sahip çıktıklarını söyledi. Emrullah Önalan, Erzurumspor'un Futbol Federasyonu'na lisans ücreti olarak 150 bin YTL'lik borcuna karşılık takımın bir alt kümeye düşme tehlikesiyle karşı karşıya olması üzerine Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun devreye girdiğini söyledi. Yazıcıoğlu'nun, Federasyon Başkanı Ulusoy ile görüşerek, mevcut borca kefil olduğunu ve bunun sonucunda Erzurumspor'un Yeni Kırşehirspor maçına çıktığını dile getiren Önalan, "Maçtan iki saat önce Erzurumspor Kulübü Başkanı Adem Keser, takımın parasal sorunun giderilmesi için beni aradı. Ben de Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu aradım. Sayın Yazıcıoğlu da Ulusoy'a cep telefonuyla ulaşarak Erzurum'a ve Erzurumspor'un borcuna kefil olduğunu belirtti. Bu sayede kulüp bir alt kümeye düşmekten kurtuldu." diye konuştu.

Kulüp Başkanı Adem Keser ise Emrullah Önalan'ı telefondan arayıp yardım istediğini doğruladı. Büyükşehir Belediyesi'nin de sorunun giderilmesi için adım attığını sonradan öğrendiğini anlatan Keser, "Kimin para sorunumuzu çözdüğünü şimdilik tam olarak bilemiyorum. Tek bildiğim Erzurumspor'un büyük bir sorunu çözüldü. Yardımı ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious