Eş ararken canından oldu

Eş ararken canından oldu.16559
  • Giriş : 10.10.2008 / 21:05:00

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden emekli olan bekçiyi, paralarını gasp etmek için boğarak öldüren daha sonra da gömen 5 kişi, yapılan operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çorum'da aylar önce işlenen korkunç cinayeti jandarma titiz çalışma sonucu ortaya çıkardı.

Önceki gün Deliler Köyü Bağlar mevkiinde öldürülmüş bir kişiye ait ceset bulmasının ardından cesedin kim olduğu konusundaki çalışma başlatıldı.

Cesedin öldürüldüğü zaman ve o sıralarda kaybolan kişiler üzerinde çalışmalara başlayan jandarma ekipleri, 4 ay kadar önce kaybolan Hasan Yıldırım ismine kısa sürede ulaştı.

Yabani hayvanlar tarafından gömüldüğü yerden çıkartılan cesedin Hasan Yıldırım olabileceği üzerinde duran ekipler, Yıldırım'ın akrabalarından örnekler alarak DNA testiyle cesedin Hasan Yıldırım olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp'a gönderdi.

JANDARMA SONUÇ GELMEDEN SONUCA GİTTİ

Ceset üzerinde de bir taraftan da araştırma başlatan jandarma ekipleri, diğer taraftanda şahsın banka hesapları üzerinde yoğunlaştı.

Vahşice öldürülüp toprağa gömülen Hasan Yıldırım'ın tüm işleriyle yakından ilgilendiği öne sürülen N.Ö'yü de yakın takibe alarak cinayeti çözmek için harekete geçti. Jandarma ekipleri öldürülen şahsın çevresine sürekli olarak bankada parası olduğunu ve bankadaki parasının 330.000YTL'sini gerekirse evlenmek için harcayacağını sürekli söylediği öğrenildi.

KATİL ZANLILARI BELİRLENİP TAKİBE GEÇİLDİ

Öldürülen şahsın hesap hareketlerini incelemeye alan jandarma, Merzifon İlçesi'ndeki şahsa ait 121.000 YTL para bulunduğu ve bu paranın 50.000 YTL'lik kısmı ilgili bankadan çekilmek istendiği ihbarı üzerine harekete geçerek, K.V isimli şahıs operasyonla yakalandı. Ele geçirilen şahsın ifadesini alan ekipler daha sonra K.V, S.S., S.S., F.A., ve N.Ö'yü yapılan operasyonla ele geçirdi.

CİNAYETİ SOĞUKKANLILIKLA ANLATTILAR

N.Ö ifadesinde Hasan Yıldırım'ı telefonla aradığını merkeze bağlı Deller Köyü'ne ait tarlada çalışan işçi bir kadın bulduklarını ve bu kadınla kendisini evlendireceklerini söylediklerini Hasan Yıldırım'ında bu sözlere kanıp aracıyla belirttikleri yere geldiğini ve burada kalın bir iple boğup şahsı öldürdüklerini, sonrada aracın bagajına koyup hava karardıktan sonra gömdüklerini itiraf ettiler.

Olayla ilgili sorguya alınan beş kişi daha sonra jandarma tarafından alınan geniş güvenlik önlemleri altında Adliye'ye sevk edildiler.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*