ES-ES çıkış için bileniyor

ES-ES çıkış için bileniyor.9219
  • Giriş : 30.09.2008 / 16:46:00

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kocaelispor maçının kendileri için iyi bir fırsat olduğunu, bunu iyi değerlendireceklerini söylerken, bütün futbolcuların her şeyini ortaya koyacağını, herkesin üç kişilik oynayacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çalımbay, Eskişehirspor tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Kayserispor maçında özellikle takımın ikinci yarıdaki oyunundan çok memnun kaldığını belirtti.

Oynadıkları oyunun karşılığını alamadıklarını ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:
''Kayseri'de oynadığımız oyunun karşılığı bu olmaması gerekiyordu. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirmemiz gerekiyordu. Hatta maç esnasında şanssız bir gol bile yedik. Bilhassa ikinci yarı kazanmak için her şeyi ortaya koyduk. Gerekli riske bile girdik. Üç forvete hatta Özgür ile dört forvete döndük, ama maalesef sezon başından bu yana sıkıntımız olan son paslarda dikkatli olamadık. Bunları yapabilseydik çok daha farklı bir neticeyle gelecektik. Çünkü biz oraya galibiyet için gittik. Bizim oynadığımız oyunda yenilmeyelim, beraberlik olsun düşüncesi olmadan oynuyoruz. Her maçı kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tabi söylediğim gibi yeni bir takımız ve uyum süreci yaşıyoruz. Şu an baktığımız zaman 2. ligden dönen tüm takımlar aynı sıkıntıyı yaşamaktalar. Bunu da bir an önce atlatmak istiyoruz ve önümüzdeki Kocaelispor maçı da bizim için çok iyi bir fırsat. Bunu mutlaka değerlendirmemiz gerekiyor. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. Kayserispor ve Sivasspor maçında oynadığımız oyunun biraz daha üstüne çıkacağız.''

Geri pozisyonlarda biraz daha dikkatli olacaklarını, Kocaelispor maçının kendileri için üç puandan daha kıymetli olduğunu belirten Çalımbay, bütün futbolcuların her şeyini ortaya koyacağını, herkesin üç kişilik oynayacağını, bundan sonra futbolcuların girdikleri pozisyonlarda hata yapmamaya özen göstereceğine inandığını kaydetti.

Kayserispor maçında yaşanan olaylara değinen Çalımbay, şunları kaydetti:
''Kayserispor maçında benimle ilgili bir olay oldu. Aslında o kadar büyütülecek ve abartılacak bir olay değildi. Sadece hakemin vermediği penaltı pozisyonuna itiraz ettim ve kendisi de gelip bana daha fazla öne çıkarsam beni tribüne göndereceğini söyledi. Halbuki ben öyle beni tribüne gönderecek şekilde hakeme ne bir kötü söz, ne de bir hakarette bulunmadım. Sadece yaptığı hareketin yanlış olduğunu ve hatasını söyledim. Tabi ki antrenörlerin sıkıntılı günlerde bazı çıkışları olabilir ve hakem bu konuda daha yumuşak olabilmeli. Ancak maalesef hakem o konuda biraz sertti ve bana kulübeye gitmemi söyledi. Ben de tamam dedim. Ama yine söylüyorum kesinlikle hakeme ne bir kötü söz ne de bir hakarette bulunmadım. Maçtan sonra da yaptığı hareketin yanlış olduğunu söyledim.''

Çalımbay, takımda şu anda Anderson ve Ömer'in sakatlığının bulunduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*