Esad'dan Afrin itirafı!

Esad'dan Afrin itirafı! .10096
  • Giriş : 05.03.2018 / 10:38:00

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Afrin ile ilgili açıklamada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan önemli bir itiraf geldi. Esad, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin topraklarında başlattığı Zeytin Dalı operasyonu devam ederken, Afrin'e rejim güçleri gönderdiğini itiraf etti.

Esad, “Halk güçlerinin Afrin kentine girmesi oldukça normaldir. Yabancıların tehditi söz konusu olunca tüm oluşumlar birlik olmak zorundadır. Suriye’deki bileşenlerin birlik olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Esad ayrıca açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Kimyasal silah konusu, Batı'nın yalanlar sözlüğündeki terimlerden biri oldu. Bu, Suriye ordusuna hava saldırısı düzenlemek için kullanılan bir şantaj malzemesinden başka bir şey değil.”

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU UYARMIŞTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki hafta önce 24 TV'de YPG-Esad anlaştı iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Çavuşoğlu, "Esad rejimi YPG'ye destek için gelirse, bizi durduramazlar" ifadelerini kullanmıştı.

Çavuşoğlu, "YPG ile kim mücadele ederse bizim için sorun yok. Rejim YPG'ye destek için gelirse bizi kimse durduramaz. YPG'yi kim korursa bizim için YPG eşittir o grup veya ülkedir. YPG, Mehmetçik korkusuyla sürekli rejimi davet ediyor. Güven bunalımının sebebi ABD'dir. Bize verilen sözler tutulmadı" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*