Esad: Dolaylı görüşmelerde ilerleme şart

Esad: Dolaylı görüşmelerde ilerleme şart.11093
  • Giriş : 19.06.2008 / 16:42:00

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, İsrail'le Türkiye'de devam eden dolaylı görüşmelerde ümit ışığı görüldüğünü, fakat bunun İsrail Başbakanı ehud Olmert'le görüşmesi için yeterli olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşşar Esad, Hindistan ziyareti sırasında Ehud Olmert'le Fransa'da Temmuz ayında yapılacak Akdeniz Zirvesi'nde görüşeceği yönündeki haberleri değerlendirdi. "Bu iş çay içmeye benzemez" diyen Esad, teknokratların devam ettirdiği müzakereler tamamlanmadan böyle bir görüşmenin anlamsız olacağını savundu.

İsrail ve Suriye, bu hafta Türkiye'de dolaylı görüşmelerin ikinci turunu tamamlamıştı. Görüşmelerde ümit ışıklarının görüldüğünü söyleyen Esad, İsrail hükümetinin Olmert'le görüşebilmesi için daha fazlasını yapması gerektiğini belirtti. Esad, "Gerçek sonuçlar olmadan sadece mesajını göndermek anlamsız" dedi.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, barış için işgal altındaki Golan Tepeleri'nden çekilebilecekleri mesajını vermiş, fakat dolaylı görüşmelerde bu konu henüz çözüme ulaşmamıştı. Türkiye'de gelecek ay devam edecek görüşmelerde Golan meselesinin gündeme gelmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious