Eşçinsel sevmeyen ülkeye para yok

Eşçinsel sevmeyen ülkeye para yok.19171
  • Giriş : 11.12.2008 / 20:46:00

Almanya'da muhalefette bulunan FDP Genel Başkanı Guido Westerwelle, eşcinsellere karşı düşmanca tutum sergileyen devletlere yardım yapılmamasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son seçimlerde partisi ile birlikte kilit rol oynayan ve bir sonraki seçimde en şanslı adaylardan biri olarak gösterilen Hür Demokrat Partisi'nin (FDP) Genel Başkanı Guido Westerwelle, eşcinsellere karşı düşmanca bir tutum sergileyen devletlere kalkınma yardımı yapılmamasını istedi.

Eşcinsel olduğunu gizlemeyen Westerwelle, ''Stern'' dergisine verdiği demeçte, gelecek yıl yapılacak seçimlerde partisinin iktidara gelmesi durumunda dışişleri bakanı olmak istediğini ve böyle bir durumda, kadınları ikinci sınıf insan olarak gören ve sadece eşcinsel oldukları için erkek ve kadınları idam eden devletlere yapılan kalkınma yardımının kesilmesi için çaba harcayacağını belirtti.

''Eşcinsellere düşman olan devletlere kalkınma yardımı yapılmamalı'' diyen Westerwelle, Alman halkının çok büyük bir kısmının da kendi özel yaşantısıyla ilgili hiçbir sorunu olmadığını savundu.

Dışişleri bakanı olma konusunda kendisine güvendiğini kaydeden Westerwelle, ''Alman hoşgörü ruhunun diğer ülkelere de taşınması, dış politikamıza da uygun düşerdi'' dedi.

Westerwelle ayrıca, genel seçimlerde partisinin başarısız olması durumunda istifa etmeyi düşünmediğini, yenilgiler karşısında kaçmayı sevmediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*