Eşcinsellerin toplantısına giden vekile veryansın!

Eşcinsellerin toplantısına giden vekile veryansın!.12146
  • Giriş : 25.05.2008 / 06:19:00
  • Güncelleme : 25.05.2008 / 00:22:19

Vakit Gazetesi AK Partili Üskül'ün eşcinsellerin toplantısına katılmasına sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP’li Zafer Üskül, KAOS Gay ve Lezbiyenler örgütünün toplantısına katılınca, “Onun yüzünden millet desteğinden de olacağız” tepkisiyle karşılaştı
Zafer Üskül, “Anayasa’da herkes eşittir, partiden tepki almadım” dedi.

Türban serbestisi, Kemalizm ve Anayasa Değişikliği konularda İslamcı basının desteğini alan AKP Mersin Milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, KAOS Gay ve Lezbiyenler örgütünün düzenlediği toplantıya katılınca tepki gördü.

Üskül için, “Pis bir alana girmiş, sapıklar, gayler, transseksüellerin, toplumun nefretle andığı bu pisliklerin özgürce icrası için AKP adına teminat vermiş” değerlendirmesi yapıldı. Üskül, “Ben, Meclis İnsan Hakları Komisyonu başkanıyım. Anayasa’da herkes eşittir, parti içinden bir tepki almadım” dedi.

‘Başbakan’ın üsküllü belası’

İddiaya göre, “önde gelen” bir AKP’li, “Üskül gibi ne yaptığını bilmeden hareket eden arkadaşlarımız yüzünden millet desteğinden de olacağız” dedi. Radikal İslamcı görüşleriyle tanınan Vakit gazetesinde, “Erdoğan’ın başındaki üsküllü bela” başlıklı bir köşe yazısı çıktı.

Aynı yazar, bir diğer yazısında ise Üskül için “Pis bir alana girmiş” değerlendirmesinde bulundu ve “Toplumun nefretle andığı bu pisliklerin özgürce icrası için AKP adına teminat vermiş” dedi. Üskül suçlamaları, “Vakit gazetesi yapıyor. Partiden herhangi bir tepki söz konusu değil” diye değerlendirdi.

Vakit gazetesindeki köşesinde, Üskül’e üst üste sert saldırılarda bulunan Serdar Arseven, 21 Mayıs’taki yazısında şu “kulis” bilgisini verdi:

“Dün AK Parti önde gelenlerinden biriyle bu konu üzerine laflıyorduk. Derin güçler topyekün üzerimize geliyor. Zafer Üskül gibi ne yaptığını bilmeden hareket eden arkadaşlarımız yüzünden millet desteğinden de olacağız.”

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious