Eşek, donarak ölen sahibinin cesedinin başından 4 gün ayrılmadı

Eşek, donarak ölen sahibinin cesedinin başından 4 gün ayrılmadı.12735
  • Giriş : 21.02.2008 / 15:04:00

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde bir eşek, donarak ölen sahibinin başından 4 gün boyunca ayrılmadı. Aç kalan eşeğin, sahibinin bastonunu yediği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Sinanpaşa ilçesine bağlı Taşoluk beldesinde yaşayan Ramazan Kiraz (70), geçtiğimiz cumartesi günü Şuhut ilçesinde kurulan hayvan pazarına eşek almak için gitti. Eşeği satın aldıktan sonra yol güzergahında bulunan Dadak köyüne uğrayan Kiraz, burada bir müddet dinlendikten sonra akşam saatlerinde Taşoluk'a dönmek için hareket etti. Yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen yoluna devam eden Kiraz, Taşküme mevkiine gelince eşekten düştü. Düşmenin etkisiyle yerinden kalkamayan Kiraz, havanın da soğuk olması nedeniyle donarak hayatını kaybetti.

Kiraz'ın yeni aldığı eşek ise sahibinin cesedinin başında 4 gün boyunca ayrılmadı. Bir çoban tarafından fark edilen yaşlı adamın cesedine, Taşoluk Belediyesi'ne ait kepçelerin karla kaplı yolu açmasıyla ulaşıldı. Kiraz'ın cesedi, Sinanpaşa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Aç kalan eşeğin, sahibinin bastonunu yediği bildirildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious