Eşek eti skandalı protesto edildi

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Birkaç gün önce Ankara Adliyesi çalışanlarının yemekhanede kullanılan etlerin rutin olarak yapılan tahlillerde tek tırnaklı havvan (at ve eşek) etleri olduğu ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büro Emekçileri Sendikası'na (BES) bağlı yaklaşık 15 kişilik bir grup Ankara Adliyesi önünde toplanarak attıkları sloganlarla Ankara Adliyesi yemekhane bölümünde yaşanan üzücü olayı protesto etti.

Grup adına bir açıklama yapan Büro Ekekçileri Sendikası (BES) Ankara 2 Nolu Şubesi İşyeri Temsilcisi Sevinç, Ankara Adliyesi Yemekhane Bölümü'nde yaşanan olayın basında yer alması ve adliye çalışanları tarafından duyulmasına rağmen gelişmeler hakkında adliye çalışanlarına hiçbir bilginin verilmediğini savundu.

Sevinç, bu gelişmeler karşısında 28 Nisan Cuma günü yemekhane boykotunu örgütlemeye çalıştıklarını belirterek meşru ve haklı demokratik tepkilerinin Cumhuriyet Başsavcısı Vekili tarafından adliye polisi ile birlikte "Buradan gidin soruşturma başlatıldı daha ne istiyorsunuz, bir kelime daha edersiniz sizi tutuklatırım" tehdidi ile susturulmaya çalışıldığını söyledi.

Ankara Adliyesi Yemekhanesi'nde yaşanan son olay ve gelişmelerle ilgili olarak kendilerine bilgi verilmediği ve gönül rahatlığı ile yemek yiyebilecekleri koşullar oluşturulana kadar yargı çalışanları olarak yemekhaneye inmeyeceklerini ifade eden Sevinç, yaşanan bu türlü olayların takipcisi olacaklarını belirtti.

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious