Esenler'de bıçaklı katliam!

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Esenler'de, bir kadın ile kızı, evlerinde bıçakla öldürülmüş halde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ölen kadının iki küçük torununun, cinayet işlenmeden önce tuvalete kilitlendiği, cinayetin de çocukların çığlıklarını duyan komşuların ihbarı üzerine ortaya çıktığı öğrenildi. Polis, iki gün önce işlendiği sanılan cinayetlerle ilgili olarak bilgisine başvurmak üzere ölen kadının alkolik olduğu öne sürülen ve nerde olduğu bilinmeyen eşini bulmak için çalışma başlattı.
Havalimanı Mahallesi Taşocağı Caddesi Genç Sokak'ta bir gecekonduda oturan Bakiye Seyhan (46) ile kızı Meryem Seyhan (18), öldürülmüş halde bulundu. İddiaya göre, Bakiye Seyhan'ın soyadı öğrenilemeyen Ulaş (6) ve Öykü (4) isimli iki torunu, cinayetler işlenmeden önce tuvalete kilitlendi. Olay, küçük torunların çığlıklarını duyan komşuların durumu polise bildirmesiyle ortaya çıktı. İhbar üzerine olayın yaşandığı eve gelen ve kapıyı kırarak içeri giren polis, anne kızın cesetleriyle karşılaştı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu, anne ile kızının bıçaklanarak öldürüldüğü anlaşıldı. Cinayete kurban giden Bakiye Seyhan'ın eşi, Meryem Seyhan'ın babası Şükrü Seyhan'ın (50) ise cinayetten sonra görülmediği ileri sürüldü. Polis, cinayetle ilgili olarak ifadesini almak için Şükrü Seyhan'ı arama çalışması başlattı. Şükrü Seyhan'ın sürekli alkol aldığı iddia edildi. Bu arada 6 ve 4 yaşındaki torunların 2 gün boyunca tuvalette kilitli kaldığı öne sürüldü. Çocukların tuvalete kim tarafından kilitlendiği, henüz bilinmiyor.

Olayı duyarak eve akın eden Seyhan ailesinin yakınları, fenalık geçirdi. Göz yaşlarına hakim olamayan yakınları sakinleştirmek ise komşulara ve polise düştü. Meryem Seyhan'ın erkek arkadaşı da olay yerinde fenalık geçirdi. Şahsı, arkadaşları güçlükle sakinleştirebildi. Meryem Seyhan'ın okul arkadaşı Sema Kılıçoğlu, Meryem'in, babası Şükrü Seyhan'ın devamlı alkol aldığından sürekli şikayet ettiğini söyledi.

Evin bulunduğu sokak güvenlik şeridine alındı. Olay yerine çağrılan savcının incelemelerini yapmasının ardından cesetler, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious