Esenler'de hurda dükkanı alev alev yandı

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Esenler'de bir oto elektrik ve hurda dükkanında çıkan yangında, hurda otomobillerin de alev alması üzerine metrelerce yükselen alevler korkulu anlar yaşanmasına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, saat 03:00 sıralarında Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan oto elektrik ve hurda dükkanında, elekrik kontağından kaynaklanan yangın çıktı. Eski lastiklerin ve hurdaların da bir anda alev alması üzerine yaklaşık 300 metre alanda bulunan çok sayıda hurda araç alev alev yanmaya başladı. Alevler kısa sürede metrelerce yükselirken zaman zaman patlamalar meydana geldi. Yangının çevre binalara sıçrama tehlikesi nedeniyle büyük panik yaşanırken, olay yerine gelen iki itfaiye grubu yangını yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından güçlükle kontrol altına alabildi.

Bu arada, yangın çıktığı sırada, hurda bir otomobilde uyumakta olan çocuk yaştaki bir işyeri çalışanı vatandaşlar tarafından son anda farkedildi. Çok sayıda otomobilin yandığı yangında, vatandaşlar, yattığı araca çok sayıda taş atarak uyuduğu araca ulaşmadan çocuğu kurtarmayı başardı. Çocuğun isiminin Resul Y. olduğu öğrenildi.

Yangında işyeri tamamen yanarken can kaybı ve yaralanma

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious