Esenler'deki bomba dolu çantanın sahibi sabıkalı çıktı

Esenler'deki bomba dolu çantanın sahibi sabıkalı çıktı.9613
  • Giriş : 10.04.2008 / 17:40:00

Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltında bulunan Ramazan T.'nin ifade alma işleri sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Esenler Otogarı'nda ele geçirilen mühimmat dolu çantayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltında bulunan Ramazan T.'nin ifade alma işleri sürüyor.

İfadesinde olayla ilgisinin olmadığını ve kendisine komplo kurulduğunu söyleyen Ramazan T.'nin asayiş olaylarından 2 ayrı kaydının bulunduğu öğrenildi.

Malatya'dan İstanbul'a gönderildiği iddia edilen ve bir otobüs firmasının emanet bölümünde bulunan mühimmatlarla ilgili soruşturma devam sürüyor. Soruşturma kapsamında gözaltında alınan ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Ramazan T. isimli zanlının suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Terör polislerince sorgulanan zanlının daha önceden iki ayrı asayiş olayı nedeniyle sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı. Gasp ve kavga olaylarından kaydı bulunan zanlı ile ilgili şuana kadar yapılan incelemelerde herhangi bir terör örgütüyle bağlantı izine rastlanmadı. Bomba ve diğer malzemelerin Malatya'dan kim tarafından gönderildiğinin belli olmadığı belirtilirken, İstanbul'daki alıcı yada alıcıların da henüz bilinmediği kaydedildi. Olayla ilgili soruşturmanın geniş çaplı olarak sürdürüldüğü belirtildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious