Eşi boşadı, öz babası da evden attı

Eşi boşadı, öz babası da evden attı.18343
  • Giriş : 08.12.2008 / 14:47:00

Bahçelievler'de, eşinden boşandıktan sonra babasının evinde yaşamaya başlayan Zeynep Bülbül, 3 gün önce babası tarafından sokağa atıldı. Bülbül mahallelilerin kurduğu barakada yaşamaya çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

5 yıl önce eşinden boşanan ve 4 çocuğunu da Çocuk Esirgeme Kurumu'na bırakmak zorunda kalan 38 yaşındaki talihsiz kadın şimdi sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor. Kocasından boşandıktan sonra psikolojik tedavi görmeye başlayan ve ailesinin yanına yerleşen Zeynep Bülbül, bir süre önce erkek kardeşleri ile kavga edince babası tarafından evden atıldı.

Kocasinan'daki boş bir arsada mahalleliler tarafından kartonlarla kurulan bir barakada yaşam mücadelesi veren Bülbül kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Yağmurla birlikte bataklığa dönen arsada hayata tutunmaya çalışan Bülbül yıllardır çocuklarını bile göremediğini, tek isteğinin bir iş bulmak olduğunu söyledi.

İçinde bulunduğu durumu göz yaşları içinde anlatan genç kadın "5 erkek kardeşim var. Ancak ne onlar nede anne-babam bana sahip çıkmadı. Babam önceki gün evi terk etmemi istedi. Tüm yalvarmama rağmen eşyalarımla birlikte ağabeylerim tarafımdan bu arsaya konuldu. Çok çaresizim, ne yapacağımı bilemiyorum" dedi.

Kurban Bayramını herkesin ailesi ile birlikte mutluluk içinde geçirdiğini söyleyen Bülbül "4 çocuğum da yetiştirme yurdunda. Hiçbirisini yıllardır göremedim. Tek isteğim bir ev ve iş bulup çocuklarımı yanıma almak" dedi.
Talihsiz kadın daha sonra barakaya gelen Bahçelievler Belediyesi zabıtaları tarafından geçici olarak belediyenin sosyal tesislerine götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*