Eşi terkedince ölüm orucuna başladı

Eşi terkedince ölüm orucuna başladı.20385
  • Giriş : 09.05.2008 / 15:09:00

Türkiye'de oturma izni almak için gerekli olan parayı bulamadığı için eşi tarafından terk edilen vatandaş ölüm orucuna başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Estonyalı eşi tarafından terk edildiğini söyleyen şoför Ali Rıza Çahadar (48 ), ölüm orucu için İzmir'den Fethiye'ye geldi. İzmir'de servis şoförü olarak çalışan Çahadar'ın Fethiye'de evlendiği için eylemini burada gerçekleştirdiği öğrenildi.

Edinilen Bilgiye göre, Ali Rıza Çahadar yaklaşık 1 yıl önce Alanya'da tanıştığı Estonya vatandaşı Leili Kepp ile Fethiye'de evlendi. 1 yıllık evli olan çiftin arası, 45 yaşındaki Estonyalı gelinin oturma izninin çıkartılması için gerekli olan 650 YTL'lik paranın bulunamaması sonrasında açıldı. Oturma izni alınamadığı için ülkesine dönmek zorunda kalan Leili Kepp, kocasını arayarak kendisini terk ettiğini söyledi. Estonyalı eşi tarafından terk edilmeyi hazmedemeyen ve onu çok sevdiğini söyleyen Türk damat ise, üzerine eşi ile birlikte çektirdikleri resmin bulunduğu ve resmin altına da "Lütfen geri dön sensiz yapamıyorum" yazan tişörtü giyerek ölüm orucuna başladı. Uğur Mumcu Parkı içerisinde yanına aldığı torbası ile birlikte ölüm orucuna başlayan Çahadar, eşinin geri dönmesini sağlamak için tişörtüne İncil'den ayetlere de yer verdi.

Eşini çok sevdiğini ve onu yeniden kazanmak için her yola başvuracağını belirten şoförü Çahadar, Alanya'da tanıştığı eşine 25 Mayıs 2007 tarihinde Fethiye Nüfus Müdürlüğü'nde nikah kıydırmış. Maddi durumumun iyi olmasından dolayı eşine oturma izni alamadığını kaydeden Çahadar, "Eşim 25 Mart tarihinde ülkesine geri döndü. Daha sonra yaptığımız görüşmelerimizde oturma izninin alınması için gerekli parayı bulamadığım için benden ayrılmak istediğini söyledi. Ben eşimi seviyorum, onunla Fethiye'de evlendik. Bende şimdi aşkımızı taçlandırdığımız yer olan Fethiye'ye gelerek ölüm orucu başlatmaya karar verdim. Amacım sesimi duyurmak ve eşimi geri kazanmak" diye konuştu.

Yakınlarının kendisini bu kararından ikna etmek için büyük çaba gösterdiğini fakat eşini çok sevdiğini tekrarlayan Ali Rıza Çahadar, olay yerine gelen Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipleri tarafından gözaltına aldındı. Fethiye devlet hastanesine götürülerek sağlık kontrolünden geçirilen karakola götürülen Çahadar, polisler tarafından kararından vazgeçmesi için ikna edilmeye çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious